ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין י.ע.ץ טכנולוגיות בע"מ נגד יחזקאל סמי עזר :

בפני כבוד השופטת שולמית ברסלב

התובעת
י.ע.ץ טכנולוגיות בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד גיל בכר

נגד

הנתבעים

  1. יחזקאל סמי עזר
  2. ע. בן - גד אחזקות בע"מ

ע"י ב"כ עוה"ד פריימן

בית משפט השלום בחיפה

החלטה

(בקשה דחופה לדון בבקשה מס' 12)

הבקשה הובאה לפני במסגרת תורנות עקב הימצאותו של כבוד סגן הנשיא השופט ש. לבנוני בחופשת שבתון.

לאחר שעיינתי בתשובת התובעת לתגובת הנתבע מס' 1, מצאתי כי אין מקום לעיון חוזר בהחלטתה של כבוד השופטת א. דגן.

בהתאם לתגובת הנתבע מס' 1 הוא מסר את מכלול מסמכי הנה"ח לרו"ח כהן אשר אישר זאת לפניו. מכל מקום, לדבריו בשלב זה אין בידיו כל מסמך הנמנה על מסמכי הנה"ח (ראה: סעיף 8 לתצהיר התומך בתגובה).

התובעת מצידה אינה מכחישה כי רו"ח הנוכחי של החברה קיבל מרו"ח הקודם (רו"ח כהן) את החומר שהנתבע מס' 1 העביר אליו בשעתו, אלא שלשיטתה אין די בכך ונדרש חומר נוסף ובכלל זה כרטסות ומאזני בוחן לשנים 2008-2010 או לכל הפחות גיבוי ממוחשב של הנה"ח (ראה: סעיפים 2 ו-3 לתצהיר רו"ח קנר).

ודוק: המדובר בדו"חות משנת 2008 ואילך ולא נהיר מדוע אך בשלב זה נדרשה התובעת לפעולת עריכת הדו"חות. גם דו"ח לשנת 2010 שומה היה להגיש זה מכבר ואין בבקשה כל פירוט בדבר המועד בו פנתה התובעת לראשונה לרשויות למתן ארכה והסבר להשתהות התובעת בהגשת הבקשה עד כה. השתהות שאינה עולה בקנה אחד עם טענה לדחיפות ההליך.
הדברים אמורים במיוחד בשים לב לסוגיות השנויות במחלוקת נשוא התביעה והסעדים המתבקשים במסגרתה ובכלל זה מתן חשבונות (ראה: סעיפים 1ב' ו-33ב' לכתב התביעה).

זאת ועוד. התובעת מודה כי, לכל היותר, המדובר בנזק כספי, בין אם יהא זה עקב הצורך לקלוט את כל החומר שהתקבל מחדש בעלות נוספת כפי שנטען במכתב רו"ח הנוכחי מיום 21/2/12 (ראה: נספח ד' לבקשה) ובין אם עקב קנסות פיגור, מחמת אי הגשת הדו"חות במועד.

מכאן, אם יתברר בסופו של יום, כי היו בידי הנתבע מס' 1 מסמכים נוספים, אך הוא חדל מלהמציאם לידי התובעת, וכפועל יוצא מכך נגרמו לה נזקים, פתוחה הדרך בפניה לתבוע את נזקיה וזאת מבלי שיהיה בכך משום חיווי דעה לעניין זה.

כך או כך, בנסיבות אלה אין מקום לעיון מחדש בהחלטת כבוד השופטת א. דגן והדברים אמורים במיוחד בשים לב לכך שמבוקש צו עשה זמני, בו דרך כלל ישתמש בית המשפט ביד קמוצה.

סוף דבר - דין הבקשה להידחות.
בנסיבות, אין צו להוצאות.

המזכירות תמציא עותק ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, כ"ג ניסן תשע"ב, 15 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: י.ע.ץ טכנולוגיות בע"מ
נתבע: יחזקאל סמי עזר
שופט :
עורכי דין: