ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל תביעות ת"א שלוחת איילון נגד אישם גחלב :

בפני כבוד השופט ארז יקואל
המאשימה
מ.י. תביעות ת"א שלוחת איילון

נגד

הנאשם
אישם גחלב

נוכחים:
ב"כ המאשימה: עו"ד רונס
הנאשם וב"כ עו"ד מיכל הליבני

בית משפט השלום בראשון לציון

פרוטוקול

ב"כ המאשימה:
הגענו להסדר טיעון לפיו נקבל את המלצת שירות המבחן ונעתור במשותף להארכת מאסר על תנאי מבית משפט שלום לנוער מתיק מס' 185/05, צו מבחן וכן פיצוי סמלי למתלונן בתיק. מגישה גליון רישום פלילי ומע"ת. מדובר בנאשם צעיר יליד 1987, בעברו הרשעה אחת מבית משפט לנוער. אשר בגינה מרחף מעל ראשו מע"ת בן שלושה חודשים. הנאשם הודה והורשע בכתב האישום המתוקן ב- 15.7.10. כאשר החל בהליך טיפולי בו נשלח לשירות מבחן, ניתן לראות כי הנאשם עבר תהליך חיובי כך גם בעמדת שירות המבחן, הנאשם עובד באופן קבוע, מנהל אורח חיים מסודר ומאורגן, מבטא רצון להתפתח וההתרשמות היא טובה בסופו של דבר. מדובר בכתב אישום משנת 2007 שתוקן מהותית במסגרת הסדר הטיעון. לכן בנסיבות אלו ולאור המלצות שירות המבחן, נסכים להארכת המע"ת ונבקש שבית המשפט יכבד את הסדר הטיעון ויאריך את המע"ת בנוסף לצו מבחן כפי שביקשת שירות המבחן וכפי שסבורים הצדדים ומתן פיצוי סמלי כפי שישית בית המשפט.


החלטה
גליון הרשעות מתקבל ומסומן ת/1.

ניתנה והודעה היום י"ט שבט תשע"ב, 12/02/2012 במעמד הנוכחים.

ארז יקואל, שופט

ב"כ הנאשם:
מאשרת ומצטרפת לדברי חברתי. אבקש להתחשב בתיקונים המהותיים בכתב האישום. מדובר בבחור צעיר שמפרנס את עצמו ואבקש להתחשב לעניין הפיצוי שיהא סמלי.

הנאשם:
מאשר את ההסדר. אבקש שהתשלום יהיה בסוף החודש.


גזר דין

הנאשם הורשע כפי הודייתו בביצוע עבירות של תקיפה סתם לפי סעיף 379 לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: "החוק"); התנגדות למעצר לפי סעיף 47 (א) לפקודת סדר הדין הפלילי (מעצר וחיפוש)
(נוסח משולב) התשכ"ט-1969 והתנהגות פרועה במקום ציבורי לפי סעיף 216 א' (1) לחוק.

הנאשם יליד 1987 ובעברו הרשעה אחת, בין היתר בעבירת אלימות בגינה תלוי ועומד כנגדו מאסר מותנה בר הפעלה בן שלושה חודשים.

מעובדות כתב האישום המתוקן עולה כי ביום 16.11.07 ברחוב בעיר בת-ים, דחף הנאשם את המתלונן. בהמשך, החל הנאשם להשתולל, לצעוק וזרק כיסא. למקום הגיע שוטר שעצר את הנאשם והנאשם לא אפשר לכבלו ובעט לצדדים.

הצדדים הגיעו להסדר טיעון המאזן נכונה בין האינטרסים השונים ולכן אכבדו. ההסדר נשען על תסקיר חיובי מאת שירות המבחן המורה כי הנאשם עבר תהליך חיובי על פני ציר הזמן. כמו כן, חלף זמן משמעותי מאז אירועי האישום מבלי שהנאשם יוסיף ויסתבך בפלילים, כתב האישום תוקן באופן משמעותי והודיית הנאשם משקפת קבלת אחריות והפנמת פסול שבמעשיו.

מכל אלו אני משית על הנאשם את העונשים, כדלקמן –

הארכת מאסר מותנה - מוארך בזאת מאסר על תנאי לתקופה של 3 חודשים כפי שהוטל על הנאשם ביום 21.5.06 בת.פ. 185/05 של בית משפט השלום לנוער וזאת לתקופה של שנתיים נוספות מהיום.

מאסר על תנאי - לתקופה של 3 חודשים. הנאשם יישא בעונש זה אם בתקופה של שנתיים מהיום יעבור על עבירה נוספת כפי אלו בהן הורשע.

צו מבחן - ניתן בזאת צו מבחן כלפי הנאשם לתקופה של שנה. אני מחייב את הנאשם לשתף פעולה עם שירות המבחן על פי הנחיותיו. מובהר לנאשם כי הפרת צו המבחן יכול ותביא להפקעתו, לחידוש המשפט ולגזירת דינו מחדש.

פיצוי למתלונן – ע"ת 6 - בסכום של 300 ש"ח. סכום הפיצוי ישולם על דרך הפקדתו במזכירות בית משפט בתוך 30 ימים. המזכירות תעביר את סכום הפיצוי לידי המתלונן, בד בבד עם עותק מגזר הדין.

זכות ערעור בתוך 45 ימים.

ניתנה והודעה היום י"ט שבט תשע"ב, 12/02/2012 במעמד הנוכחים.

ארז יקואל, שופט

20

22


מעורבים
תובע: מ.י. תביעות ת"א שלוחת איילון
נתבע: אישם גחלב
שופט :
עורכי דין: