ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עלי ג'ואד נגד משטרת עפולה :

העורר
עלי ג'ואד

נגד

המשיבה
משטרת עפולה


נוכחים:
מטעם העורר: הובא וע"י ב"כ עו"ד ארצי ארגוב
מטעם המשיבה: מפקח ואסים ארשיד

בית המשפט המחוזי בנצרת

פרוטוקול

ב"כ העורר: חוזר על הערר. המדובר בשוד שבוצע לפני כשבועיים, כאשר הנשדד, סטודנט הלומד הנדסת חשמל ועובד בתחנת דלק ומוכר בקיוסק הצמוד אליה. בשעות הערב מגיעים שני אנשים רעולי פנים ושודדים ממנו 400 ש"ח מהקופה. למה 400 ש"ח? כי נהוג בתחנות דלק, שכל פעם שמצטבר סכום של עד 1,000 ש"ח, מכניסים למעטפה ולכספת שגם המתדלק לא יכול להוציא ממנה. גם החשוד עשה אותו דבר. הוא נשאר עם 400 ש"ח. הגיעו השניים, איימו עליו, לקחו ממנו את ה-400 ש"ח. לאחר מכן הוא לחץ על לחצן מצוקה, הגיעה משטרה, גבו ממנו עדות, קיבלו את ההקלטות ולאחר כמה שעות עצרו את החשודים בשוד. לא יעלה על הדעת שהוא יקשור קשר עם החשודים, יתכנן ויביים איתם שישדדו אותו בשביל 400 ש"ח. היו במקום כ"כ הרבה פרטים: טלפונים, כרטיסי חיוב, סיגריות, כל אלה שווים הרבה כסף. אם היו מתכננים, היו גונבים גם את זה. אם נפריד בין החשודים, הם בעלי עבר פלילי עשיר, עבריינים. יש לנו פה ילד צעיר, ללא עבר פלילי, ממשפחה מכובדת, סטודנט להנדסת חשמל. הוא זה שגרם למעצרם כי הוא התלונן בסמוך, הוא לא ניסה לשבש ולשנות את הדברים, לא כיבה את המצלמות. הוא זה שגרם למעצרם. יעלה על הדעת שהוא יתכנן שיישדד ב-400 ש"ח ומייד לאחר מכן יתלונן שיתפסו את שני השותפים שלו? זה לא הגיוני בעליל.
אבקש מבית המשפט לשמוע את הקלטת השיחה בין החשוד כאן לבין החשוד הנוסף. בתמלול נכתבו דברים מפי החשוד, שמרשי טוען שלא אמר אותם.

ב"כ המשיבה: לשאלת בית המשפט, אני מפנה לגוף העדות, לפיה אכן הושמעה הקלטה לחשוד. אותה הקלטה תומללה ע"י אדם שמבין את השפה הערבית.

ב"כ העורר: לאחר ששמעתי את בית המשפט, אני מקבל את ההצעה וחוזר בי מהערר.


החלטה

אני מוחק את הערר.


ניתנה והודעה היום כ' ניסן תשע"ב, 12/04/2012 במעמד הנוכחים.

עאטף עיילבוני, שופט


מעורבים
תובע: עלי ג'ואד
נתבע: משטרת עפולה
שופט :
עורכי דין: