ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בנק דיסקונט לישראל בע"מ נגד נאמ 5 בע"מ :

פר"ק 47610-01-12 בנק דיסקונט לישראל בע"מ ואח' נ' נאמ 5 בע"מ ואח'

בעניין: נאמ 5 בע"מ
על-ידי ב"כ עוה"ד אריה תוסיה-כהן
החברה
ובעניין: עו"ד אמנון לורך, כונס נאמ 5 בע"מ
הכונס
ובעניין: בנק דיסקונט לישראל
על-ידי ב"כ עוה"ד יגאל ארנון ושות'

ובעניין: דניה סיבוס בע"מ
על-ידי בכ עוה"ד מטרי, מאירי ושות'
המבקשת

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו

החלטה

לאחר שעיינתי בבקשה ונספחיה, שהוגשו היום, הגעתי לידי מסקנה כי דינה להימחק וללא צורך בתגובה, ובמיוחד בשים לב לצורך בהחלטה דחופה על מנת לאפשר את מימוש הנכסים.

לטעמי, סעדי הבקשה כמו גם נימוקיה אינם דרים בכפיפה עם הנאמר בדיון ביום 5.4.12 בבקשה 13, ובמיוחד עם הסכמת המנהל המיוחד שלא לעמוד על הבקשה למתן צו מניעה זמני, ולאור מחיקת הבקשה שהגיש לצו מניעה זמני. ככל שהמנהל המיוחד סבר שיש מקום לעמוד על הבקשה, שומה היה להודיע כך לבית המשפט, ובנסיבות אלה, היתה ניתנת החלטה בתום הדיון, הדוחה את הבקשה לגופה.

הבהרתי בדיון את הדחיפות בהכרעה בבקשה, ועמדתי על הנזקים העלולים להיגרם עקב עיכוב במימוש הדירות, וכל אלה כוחם יפה גם לצורך בקשה זו. עוד אציין כי הובהר בדיון לב"כ המנהל המיוחד שככל שיש בידיו הצעות קונקרטיות למכירת הדירות, במחירים העולים על אלו שבידי כונס הנכסים, אדרבה יציעם, ויש להניח שבית המשפט ייעתר להן. לא הבחנתי בבקשה כי יש בידי המנהל המיוחד הצעה כלשהיא למכירת מי מדירות החייב, ואין בדעתי לעכב שלא לצורך את הליך המכירה, הנמצא במו"מ מתקדם וכמות שהובהר בדיון, תוך נזקים ניכרים שעלולים להיגרם כתוצאה מהעיכוב האמור.

רשמתי לפניי את עמדת המנהל המיוחד כי אין במכירה משום הסכמה לביטול הסכמי המכר שבין החייב לבין החברה, כמו גם חובת ההשבה, ואלה יתבררו במידת הצורך בהמשך.

בשולי הדברים, מוצע לכונס הנכסים לשקול את עמדת המנהל המיוחד בדבר מכירת הדירות במסגרת כינוס נכסי החייב, על מנת לחסוך במיסוי, וכמוצע על ידי המנהל המיוחד, ומבלי שיש בדברי אלה כדי להביע כל עמדה לגופם של דברים.

המזכירות תשלח בדחיפות את ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום ‏‏כ"ג ניסן, תשע"ב, ‏15 אפריל, 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בנק דיסקונט לישראל בע"מ
נתבע: נאמ 5 בע"מ
שופט :
עורכי דין: