ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רבקה זאדה נגד ישיר איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ :


בפני כבוד הרשם הבכיר אבי כהן

מבקשים

ישיר איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ

נגד

משיבים

רבקה זאדה

בית משפט השלום בתל אביב - יפו

החלטה

התובעת טרם פעלה עפ"י הוראות החלטתי מיום 26.3.12 והיא נדרשת לעשות כן בהקדם.

בנוסף, מובהר לנתבעת כי התביעה הוגשה לביהמ"ש ביום 1.12.11 (מועד שהנתבעת יכולה היתה לבררו בקלות שהוא גם המועד הקובע לגבי טענת ההתיישנות, ולא מועד המצאת כתב התביעה לנתבעת).
נוכח טענות הנתבעת לגבי העובדות הנטענות בכתב התביעה בדבר תאונת הדרכים, נוכח התיאור חסר הפירוט מספיק לכאורה בכתב התביעה של נסיבות התאונה ולצורך ייעול וקידום הדברים בתיק, אני מורה לתובע להגיש (לתיק עם עותק ישירות לצד שכנגד) בתוך 7 ימים תצהיר ובו פירוט נסיבות התאונה, כאשר בתצהיר מתבקש התובע לפרט היטב את אופן התרחשות התאונה (לרבות תיאור זירת ומקום התרחשות התאונה, פירוט מספר כלי הרכב המעורבים בתאונה ופירוט כללי של מיקומי וסדר הפגיעות של כלי הרכב ו/או של הולכי הרגל המעורבים זה בזה), לציין כמה נוסעים (לרבות נהג) היו ברכב הרלוונטי ומי מהם סבלו נזקי גוף באירוע. יש לצרף לתצהיר מסמכים אובייקטיביים רלוונטיים התומכים בגרסה המוצהרת, דוגמת: מסמכי חקירת משטרה, מסמכי פינוי באמבולנס מזירת התאונה, מסמכי כיבוי אש ועוד.

בשלב זה, נוכח תוכן הכחשת החבות ע"י הנתבעת ומבלי שיהיה בכך כדי לפגוע בטענות הנתבעת במישור החבות, לא ייפוצל הדיון בתביעה בין מישור החבות לבין מישור הנזק, ותידון / תוכרע הבקשה שעל הפרק למינוי מומחים.

ניתנה היום, כ"ג ניסן תשע"ב, 15 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רבקה זאדה
נתבע: ישיר איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: