ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אויזרט לימור נגד עירית אשדוד :

15 אפריל 2012
בפני: כבוד השופטת אורית חדד

תובעת
אויזרט לימור

נ ג ד

נתבעים:
1.עירית אשדוד
2.הכשרת היישוב - חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום באשקלון

החלטה

1. להלן מובאת בפני ב"כ הצדדים הצעת ביהמ"ש, בהתבסס על החומר המצוי לעת הזו בתיק ביהמ"ש, לרבות תחשיבי הנזק שהוגשו מחד ומנגד.
הצעה זו העשויה לשמש אף כבסיס למו"מ בין הצדדים, נגזרת, יש לציין, הן ממידת המחשתן של טענות באמצעות מסמכים ככל שצורפו והן מהערכת סיכונים וסיכויים ע"י בית המשפט בשלב זה בו טרם החל שלב הראיות.

2. נתונים בסיסיים רלבנטיים:
התובעת, ילידת 1975 נפגעה עקב נפילה במהלך חציית כביש ביום 1.12.06.
שכרה עובר לתאונה (ע"פ הנטען): 4,200 שקלים.

קיימת מחלוקת בשאלת החבות, אלא שבשים לב לנסיבות הנפילה ולתמונות הזירה שהוצגו, הרי שבהנחה שאלו משקפות את מקום הנפילה ובתחום הנתבעת 1, מצאתי מקום ולצורך הצעתי להתייחס לתובעת כמי שעשויה בהחלט לעבור משוכה זו, אם כי ההצעה ניתנת תוך מתן משקל במרכיביה לסיכון הקיים בכל זאת בסוגיית החבות.
בכל הנוגע למען המדוקדק של זירת הפגיעה, יתכבדו ב"כ הצדדים להחליף פרטים.

אין בנמצא חוות דעת באשר למצבה הרפואי וההצעה הינה בהתאמה.

בדיון שהתקיים ביום 11.9.11 הבהיר ב"כ התובעת כי הוא ממקד דרישתה לצורך התחשיב בנזק המיוחד וכן בכאב וסבל. משכך, חשיבות ישנה להצגת אסמכתאות רלבנטיות.

3. להלן מרכיבי הנזק שמצאתי כי יש לאשרם ושיעורם הרלבנטי:
א. הפסד השתכרות לעבר – לא הומחשו העדרות בפועל ושיעור ההשתכרות לעת ההיא. משכך, אין מוצע סכום קונקרטי. ב"כ התובעת יתכבד להציג בפני חברו את המסמכים הרלבנטיים במסגרת המו"מ שינוהל על בסיס הצעה זו, ככל שהוא עומד על מרכיב זה.
ב. הוצאות רפואיות (כולל נסיעות) לעבר + לעתיד – אין בנמצא אינדיקציה להוצאות חריגות שאינן כלולות בסל הבריאות. ועדיין - בשים לב לאסמכתאות שצורפו לתחשיב בכל הנוגע להשתתפות כספית נדרשת ולאחר שנתתי דעתי להיות חלק נכבד מאלו בלתי רלבנטי לארוע התאונה, מוצע: 1,000 שקלים.
ג. כאב וסבל – אין בנמצא נכות רפואית ידועה אמנם, אולם ניתנת הדעת לטיבה של הפגיעה ולהשתלשלות הטיפול הרפואי שנדרש בהמשך לה ובזיקה לה.
יצוין כי הנתבעת טוענת למצב רפואי רלבנטי קודם, ללא סימוכין אמנם (נספח א' הנזכר לא צורף בפועל), אולם תוך התמקדות בנתונים ספציפיים שראוי שייבחנו ע"י ב"כ התובעת (ראה סעיפים 15, 16 לתחשיב הנתבעים).
במצב דברים זה מצאתי מקום ליתן משקל לטענות הנתבעת בהקשר זה, לרבות בכל הנוגע לזיקתם של ניתוח ה - CTS ויתר הטיפולים לתאונה. מאידך ועדיין – לא ניתן להתעלם מסמיכות הטיפולים והניתוח לארוע התאונה דווקא.
מוצע בנסיבות הענין סך של 11,000 שקלים.

לסכומים הנ"ל יש לצרף שכ"ט עו"ד כחוק.

יואילו ב"כ הצדדים להודיע לביהמ"ש, בתוך 30 ימים, האם עלה בידם לגבש הסדר על בסיס ההצעה דלעיל, ובהתאם להודעתם יקבע המשך הדיון בתיק.

ניתנה היום, כ"ג ניסן תשע"ב, 15 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אויזרט לימור
נתבע: עירית אשדוד
שופט :
עורכי דין: