ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אליהו כוכבי נגד עיריית תל אביב יפו :


בפני כבוד השופטת צילה צפת

מבקשים

אליהו כוכבי

נגד

משיבים

עיריית תל אביב יפו

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

החלטה

בקשה להורות על העברת הדיון בבקשה לאישור תובענה ייצוגית בתיק דנא, לבית משפט המחוזי (מרכז) כבוד הש' מ. נדב, על מנת שיאוחד הדיון עם בקשה לאישור קודמת אשר הוגשה בפניו באותו עניין בת"צ 20879-10-11 נגד עיריית פתח תקוה.

התובענה עניינה אופן חישוב חיוביי ארנונה לגבי חלק ממ"ר. לטענת המבקש תקנה 4 לתקנות ההסדרים במשק המדינה (ארנונה כללית ברשויות מקומיות) התשל"ז -2007, קובעת כי "המועצה רשאית להטיל ארנונה כללית... לכל מטר רבוע" לאור האמור אין לעירייה/מועצה סמכות לגבות ארנונה בגין חלק המ"ר (בסנטימטרים) שטרם הבשיל לכדי יחידת חיוב בת מ"ר שלם, ואין לה סמכות "לעגל" שטחים, ולהוסיף שטח לחיוב שאינו קיים כלל במציאות.

אין חולק, כי תובענה דומה, נגד עריית נס ציונה, תצ 21549-05-11, הוגשה ראשונה מבחינה כרונולוגית ונידונה בפני, אלא שלטענת המבקש, שם עניינה של העתירה בכך שהעירייה מעגלת את חלקי המ"ר כלפי מעלה, שלא כדין, לרבות חלקי מ"ר הנמוכים מ 0.5 מ"ר, ואילו בעתירה דנא נטען, כי העירייה נעדרת כלל סמכות חיוב בגין חלק ממ"ר שלא הבשיל לכדי מ"ר, מחלוקת זו הועלתה לטענתו לראשונה בתצ 20879-10-11 ועל כן מבוקשת העברת הדיון לבימ"ש המחוזי (מרכז).

לאחר שעיינתי בתובענות השונות, לא מצאתי כי יש בשוני להצדיק את העברת הדיון כמבוקש. כאמור לעיל, התובענה הראשונה מבחינה כרונולוגית הוגשה לבימ"ש זה ונידונה בפני. השאלה העקרונית זהה וההבדל בין העתירות הינו מינורי.

הבקשה על כן נדחית.

הבקשה לאישור נקבעת לדיון ביום 28/6/12 שעה 9:00.

ניתנה היום, כ"ג ניסן תשע"ב, 15 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אליהו כוכבי
נתבע: עיריית תל אביב יפו
שופט :
עורכי דין: