ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חנה בן לול נגד הראל חברה לביטוח בע"מ :

תיק עזר


בפני כבוד השופט אילן בן-דור

מבקשים

חנה בן לול

נגד

משיבים

הראל חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בראשון לציון

החלטה

בקשת המבטחת לצו לקרן פנסיה מקפת חדשה שעילתה רצון במידע האם שולמו ממנה ו/או עתידים כספים לאחר התאונה שהוגשה בגדר הליך של בקשה לתשלום תכוף . לבקשה צורף נוסח צו " פורמאלי " המתייחס לתשלומים וכספים ששולמו ו/או עתידים להשתלם אך גם לקבלת מלוא התיק הנוגע למשיבה וכלשונו "לרבות תלושי פנסיה וטופסי 106 " הבקשה הוגשה בסמיכות יחסית לדיון.
המשיבה , הודיעה בתגובה שהובאה בפני אחה"צ ,על התנגדותה בנימוק עיקרי ולפיו המידע לא רלבנטי להליך התשלום התכוף וכי יש להתייחס להפסדי שכרה כעולה מהתלושים ולהסתפק בהצהרתה.
החלטה
לאחר שעיינתי במסמכים שהוגשו הנני נעתר לבקשה , בחלקה, ומורה לקרן הפנסיה למסור הנתונים אודות תשלומים לפני התאונה ואחריה תוך אבחנה למול תשלומים שטרם בוצעו אך מצויים בשלבי בירור . אין בצו לדחות את מועד הדיון ומסיבה זאת אין צורך בשלב זה בהעברת יתר החומר שנזכר בצו וחורג מההצדקה שנרשמה לבקשה.
תמצית הנימוקים
הצו ניתן הואיל ומידע על הכנסה גם מקרן פנסיה זאת נחזה כרלבנטי לרקע עמדת מחוקק המשנה שלפיה בקביעת שיעור התשלום החודשי יש להתחשב בהכנסה מ"כל מקור" ,ולא רק ממשכורת כעולה מלשון סעיף 3 לתקנות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים ( תשלומים תכופים) התשמ"ט – 1989 . דומה שתוצאה זאת מתיישבת גם עם התכלית של הושטת הסעד מהיר לצורכי מחיה דחופים שאכן קיימים. גם הכנסה מקרן זאת רלבנטית לאומדן מידת הפגיעה ברמת החיים שחוללה התאונה שבגינה יש להקדים תשלום.
הצו ניתן בשלב זה ביחס לנתונים כאמור גם לרקע נסיבות העניין ודוחק הזמן המזכירות תודיע

ניתנה היום, כ"ג ניסן תשע"ב, 15 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: חנה בן לול
נתבע: הראל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: