ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד יוסף אבוערה :

בפני כבוד השופט חאג יחיא

תובעים

מדינת ישראל

נגד

נתבעים

1.יוסף אבוערה
2.ביטוח חקלאי אגודה שיתופית מרכזית בע"מ

בית משפט השלום בתל אביב - יפו

פסק דין

התאונה המהווה בסיס לתביעת הפיצויים בתיק זה אירעה במורדות מצפה רמון לכיוון המכתש , בירידות הנמצאות דרומית לישו במצפה רמון. רכבו של התובעת היה בירידה ואילו רכבו של הנתבע 1 היה בעלייה .

בחד העקולים כאשר רכב התובע פונה בעיקול ימינה ורכב הנתבע פונה באותו עיקול שמאלה , ארע מגע ין הרכבים כאשר פינה קדמית שמלאית ברכבת התובעת פוגעת , או נפגעת , תלוי בעיניים של מי הדבר נראה, בחלק האחורי של דופן שמאל ברכב הנתבעים .

זה אומר שהשני סטה לעברו וזה אומר , אין זאת אלא שהרכבה השני סטה לעברי .

החלטתי לדחות את התביעה לאחר שעד התביעה לא הצליח לשכנע אותי כי גרסתו היא האמת.

א- המגע בין שתי המשאיות נוצר בין פינה קדמית שמאלית במשאית התובעת עם החלק האחורי בדופן שמאל במשאית הנתבע . הדבר מתיישב יותר עם גרסת הנתבעים .

ב- היקף מחצית העיגול המהווה את מרכז הסיבוב בו אירע התאונה קטן יותר מהיקף העיקול בצד החיצוני של הסיבוב שם נסעה משאית הנתבע ובהינתן שארוך שתי המשאיות הוא גדול , סביר יותר כי על מנת להשלים את הסיבוב היה על עד התביעה לחדור לנתיב הנסיעה של הנתבע .

ג- עד התביעה טען בפני כי התאונה ארעה יותר מעשרה חמשה עשר מטרים לפני כניסתו לסיבוב . אם כך הדבר כיצד נגרם המגע ין פינה קדמית שמאלית שלו עם חלק אחורי בדופן שמאל של הנתבע 1 שעה ששתי המשאיות נמצאות ישר בכביש ?

ד- הנתבע טען ועד התביעה לא הכחיש כי עם עד התביעה הייתה חיילת נוספת, לה הציע הנתבע עצמו לנסות לעבור בין דופן ימין במשאית שלו ובין המעקה בימין הדרך, וזו לא יכלה לעשות כן . להוכיח כי דופן ימין של משאית הנתבע היה צמוד למעקה בצד ימין הדרך. אותה חיילת לא הובאה להעיד על מנת לתמוך בגרסת עד התביעה .

ה- הרשום הכללי מעדותו של עד התביעה היה לא משכנע, מהוסס, ונראה עליו כי אין הוא מוסר את האמת אודות נסיבות התאונה , ויודעין .

התביעה נדחית .

התובעת תשלם לנתבעים את הוצאות המשפט ושכ"ט עו"ד בסכום כולל של 2000

ניתן היום, כ"ג ניסן תשע"ב, 15 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: יוסף אבוערה
שופט :
עורכי דין: