ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מאיר דנינו נגד המוסד לביטוח לאומי :

בפני: כבוד השופט משה טוינה

התובע:
מאיר דנינו

נגד

הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי

נוכחים:
התובע
ב"כ הנתבע עוה"ד סימונה מימון ועוה"ד מושיק דויטש

פרוטוקול

התובע: אני נפגעתי ב-21.2.2010, הכל היה בסדר, הכירו בתאונת העבודה, הלכתי לאבטלה ובאבטלה אמרו לי שאני לא יכול לקבל אבטלה, ארבעה חודשים אחרי התאונה, אמרו לי שאני לא יכול לקבל כפל תביעות. לאחר שתסיים את התאונה תוכל להגיש בקשה לאבטלה כי יש לי את האפשרות. אחרי כמה חודשים חבר שלי אמר לי שהיא לא צודקת והלכתי והגשתי בקשה לדמי אבטלה והם ציינו שאין לי מספיק ימים, אבל יש לי ימים לפני כן, עבדתי שנתיים. זה נושא חריג שאני צריך לבקש את הזכויות שלי ועד היום אני חתום באבטלה. לא יכול להיות שאני אוותר על הזכויות שלי, שבעה חודשים שאני יכול לקבל אבטלה ואוותר עליהם. רק הטעו אותי באבטלה, אמרו שאני לא יכול עד שאסיים את ימי התאונה.

ב"כ הנתבע: לעניין ההטעו, הוא לא יכול לקבל דמי אבטלה וקצבת נכות מהעבודה באותה תקופה כי זה סותר אחד את השני, באבטלה הוא צריך להיות מסוגל ומוכן לעבודה, ודמי פגיעה על בסיס ההנחה שהוא לא מסוגל לעבוד. התקופה של דמי הפגיעה זו תקופה שרואים בה כ"שכר עבודה" ולכן הגמלה שמשתלמת כדמי פגיעה, נחשבת כתקופת הכשרה. לעומת זאת נכות אינה נחשבת כשכר עבודה והיא מאריכה את התקופה הנבדקת כתקופת הכשרה. התובע התייצב לראשונה בשירות התעסוקה בחודש אוקטובר 2001.. התובע נפגע ב-21.2.2010, אחרי הפגיעה הוא לא חזר בפועל לעבוד. לתובע שולמו דמי פגיעה לתקופה של 90 יום. אחרי 90 יום הוא התחיל לקבל נכות מהעבודה, התקופה היא מה-23.5.2010 ועד 23.11.2010. המועד של ההתייצבות בשירות התעסוקה הוא המועד הקבוע, והוא באוקטובר 2011. אני מפנה את בית הדין לנ/3.

התובע: אני חולק על ההסבר שהם הסבירו לי, אני הייתי ביוני 2010 בשביל אבטלה והם אמרו לי שאני לא יכול לקבל כפל, עד היום אני צריך לקבל תשובה מביטוח לאומי. אני מבקש שהנושא הזה יהיה חריג, לא יכול להיות שאני אשאר בלי שכר ולא אלך לקבל את הזכויות שלי, אמרתי שאני אסיים את התביעה כמו שהם ציינו אני אגש לתבוע אבטלה ואז נשארתי כמו שנשארתי. אני מבקש שזה יהיה חריג ועד היום אני רשום בלשכת העבודה כדורש אבטלה.


החלטה

לאור המחלוקת העובדתית בין הצדדים, שיש לה השלכות לעניין תקופת ההכשרה לצורך קביעת הזכאות לדמי אבטלה, יועבר התיק להוכחות.

משאין התובע מיוצג, לא תינתן החלטה על הגשת עדויות ראשיות בתצהירים.

הודעה על מועד ההוכחות תשלח לצדדים בנפרד.

ניתנה והודעה היום י"ב ניסן תשע"ב, 04/04/2012 במעמד הנוכחים.

משה טוינה, שופט


מעורבים
תובע: מאיר דנינו
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: