ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד עוני קרקש :

12 אפריל 2012
בקשה מס' 18

בפני כבוד השופט אלון אינפלד

המבקש
עוני קרקש

נגד

המשיבה
מדינת ישראל

נוכחים:
המבקש וב"כ עו"ד תומר אורינוב
ב"כ המשיבה עו"ד הינד נאבלסי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע

פרוטוקול

עו"ד אורינוב
לשאלת בית משפט, אם יש איזה שהוא מקום מפוקח/ עבודה שניתן לפקח עליו במשך היום עם מפקחים, אני משיב שאין מקום עבודה. אבל המבקש יסכים לכך שהיציאות יהיו בליווי ערב, ובלילה הוא ישאר במעצר בית לילי. העבירות היו באילת ומקום מעצר הבית הוא רמלה.

עו"ד נאבלסי
באופן עקרוני, לבקשה כפי שהוגשה היום, אנו מתנגדים. אם תוגש בקשה קונטקרטית, ליציאה לעבודה, אנו נבחן שוב את הבקשה. אין לי נתונים קונקרטים ואני לא יכולה כרגע להציג תגובה.

החלטה

הפרמטרים הבסיסיים למעצר ושחרור בתיק זה, נקבעו על ידי בית המשפט העליון, כבוד השופט רובינשטיין בבש"פ 6228/11, החלטה מיום 13.9.11. באותה החלטה, נקבעה מסוכנותו הגבוהה של המבקש כאן, כאשר צויין עברו הפלילי. יחד עם זאת, בית המשפט העליון קבע כי נוכח הנתונים בתיק זה, ניתן להורות על חלופת מעצר, וקיבל את ערר הסנגור על החלטת בית משפט זה.
בית המשפט העליון, ציין כי ההחלטה היא "לא בלי התלבטות", וקבע תנאים מחמירים למדי לשחרור, לרבות, איזוק אלקטרוני, הפקדה במזומן, פיקוח של ערבים והרחקה משמעותית מאוד מאזור ביצוע העבירה.

מאז אותה החלטה, חלפו 7 חודשים. הפניה לפני היא לעיון חוזר, על מנת להקל בתנאים שנקבעו. אין מחלוקת שחלוף הזמן כפי שצויין, מהווה עילה לעיון חוזר.

למרות קיום העילה לעיון חוזר, המדינה מתנגדת לגופו של עניין, בהעדר הצעה קונקרטית ליציאה למקום מפוקח ומוגדר. בקשת הסנגור בכתב היתה להעמיד את התנאים על מעצר בית לילי, ובדיון היום הציע כי היציאות יהיו בכל מקרה, בליווי ערב.

לאחר שהמבקש עמד זמן משמעותי בתנאי השחרור, ללא טענות נגדו. בשים לב לכך שאף הקלות מסוימות שניתנו לצרכים מסוימים, בתקופה מסויימת, ככל הידוע, לא נוצלו לרעה, יש מקום להקלה בתנאים.

יחד עם זאת, בשים לב לעוצמת המסוכנות כפי שהוגדרה בבית המשפט העליון, איני סבור שדי בפיקוח ערב. בהעדר מקום עבודה, האיזון הנכון יימצא ביציאה של המבקש לחלונות מוגדרים, בשעות מסוימות, למקום מסוים בשלב ראשון. אם יעמוד בתנאים אלה ללא הפרות זמן משמעותי, ניתן יהיה לבחון הקלות נוספות.

הסנגור מוזמן איפא להציע מקום מוגדר אליו יצא המבקש 3 פעמים בשבוע להתאווררות, בליווי ערבים, למשך זמן של עד שעתיים.

ניתנה והודעה היום כ"ג ניסן תשע"ב, 15/04/2012 במעמד הנוכחים.

אלון אינפלד, שופט

עו"ד אורינוב
אבקש שפעמיים בשבוע יתאפשר למבקש לצאת לאזור המרכז לחפש עבודה, ופעם בשבוע לשהות בבית אביו בירושלים, ברח' השלשלת 106, זאת כדי לסעוד את אביו, אמו נפטרה לא מזמן והוא לא זכה לראותה. כמובן, כל זה בליווי ערב.


החלטה
היציאה למקום עבודה אינה יכולה להתקבל, נוכח האמור לעיל, שכן אין מדובר במקום מוגדר הניתן לבדיקה.

לעומת זאת, הביקור בבית האב מתאים להחלטה הקודמת. לצורך כך, המבקש יהיה רשאי לצאת ממעצר הבית ויפתח חלון באיזוק האלקטרוני בכל יום ראשון מהשעה 08:00 עד לשעה 13:00. מובהר כי היציאה תהיה למטרה זו בלבד. המצאות המבקש בכל מקום אחר, למעט בית אביו או הדרך, תחשב כהפרה של תנאי שחרור.
המבקש ילווה על ידי ערב בכל עת.

בשים לב לכך שמדובר בחלון ארוך, אך חלון אחד בלבד, יהיה רשאי הסנגור להציע חלון אחד נוסף במשך השבוע, בכתב.

ניתנה והודעה היום כ"ג ניסן תשע"ב, 15/04/2012 במעמד הנוכחים.

אלון אינפלד, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: עוני קרקש
שופט :
עורכי דין: