ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ענת רום נגד טניה מזרסקי :

0261913116


בפני כבוד הרשמת דנה עופר

מבקשים

טניה מזרסקי

נגד

משיבים

ענת רום

בית משפט השלום בעכו

החלטה

בפני התנגדות לביצוע תובענה בסכום קצוב, אותה הגישה המשיבה, עורכת דין, נגד המבקשת, לתשלום שכר טרחתה.

כבר בכתב התביעה ציינה המשיבה, כי המבקשת טוענת לתשלום במזומן, מבלי שניתנו כנגדו קבלות, וכמובן – מכחישה טענות אלו. כפי שצפתה המשיבה, המבקשת טוענת בתצהירה, כי שילמה סכום רבים במזומן, וכן טוענת כי לוותה כספים מידידה על מנת לשלם את התשלומים. טענות המבקשת מפורטות בתצהיר שצרפה לבקשתה.

ברי כי המחלוקת בין הצדדים לא תיפתר באמצעות דיון בבקשת הרשות להתגונן. כידוע, בשלב הדיון בבקשת הרשות להתגונן, אין בית המשפט נכנס לבירור אמיתות העובדות הנטענות בתצהיר התומך בבקשת הנתבע, אלא עליו לבחון אם יש בגרסת הנתבע, בהנחה שתוכח, עילת הגנה מפני התביעה (ראה למשל ע"א 544/81 מנחם קיהל בע"מ נ' סוכנות מכוניות לים התיכון בע"מ, פ"ד לו(3) 518, 521). אין בית המשפט רשאי, בשלב זה, לבדוק כיצד יוכיח הנתבע את הגנתו או מה טיב ראיותיו (ראה למשל ע"א 3374/05 אליהו אוזן נ' בנק איגוד לישראל (פורסם בנבו)). בנסיבות המפורטות לעיל, כאשר המשיבה טוענת לקיומו של חוב שכר טרחה, והמבקשת טוענת, כי כל החוב סולק, וכי לא קיבלה מהמשיבה קבלות בגין התשלומים שבוצעו במזומן, איני מוצאת טעם בקיום דיון במעמד הצדדים, ועל כן אני רואה לנכון להורות על קבלת הבקשה, בהתאם לסמכותי על פי תקנה 205(ג) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984, ובכך לזרז ולייעל את הטיפול בתיק זה.

ההתנגדות מתקבלת. הליכי הוצל"פ מעוכבים.
התצהיר ישמש כתב הגנה.

נוכח סכום התביעה היא תידון בסדר דין מהיר.

התובעת תגיש תצהיר מטעמה, יחד עם רשימת מסמכים והעתקי המסמכים, בהתאם לתקנה 214ב1(1), תוך 30 יום מקבלת החלטה זו.

אם לא יוגש תצהיר מטעם התובעת, תוך המועדים שנקבעו לעיל, תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקשת.

עם העברת התביעה מלשכת ההוצאה לפועל לבית המשפט עשוי להיווצר הפרש אגרה, אותו על התובעת לשלם תוך 30 יום מקבלת דרישת הגזברות, שאם לא כן תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקשת.

המזכירות תמציא העתק ההחלטה לצדדים.
ניתנה היום, כ"ג ניסן תשע"ב, 15 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ענת רום
נתבע: טניה מזרסקי
שופט :
עורכי דין: