ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד חליל קאסם :

בפני כבוד השופטת שרית זמיר
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשמים
1. חליל קאסם

2. אחמד מנסור


נוכחים:

העד מר עבד אל חי יעקב הובא בצו הבאה
בא כוחו עו"ד סמארה
פרוטוקול

עו"ד סמארה: נבקש לבטל את ההפקדה ולהותיר רק את ההתחייבות על כנה.
הבנתי ממרשי כי לא יכל לבתייצב באותו יום בשל נסיבות אישיות. מדובר בפעם ראשונה, עד מס' 92 היו הרבה עדים שם, הוא לא הוליך את בית המשפט שולל. היום הוא התייצב בתיאום עם משטרת טייבה.

מר עבדל אל חי: מנסיבות אישיות לא הגעתי לדיון, אני רוצה להגיע, ואני מתחייב שאגיע באותו יום, הבנתי שזה ביום 19.4.12. הוזמנתי לתת עדות וזו הפעם הראשונה שאני מוזמן, לא הגעתי מנסיבות אישיות דודתי במצב קשה ייתכן שכעת היא נפטרה. לא יכולתי להשאירה לבד, אני הייתי צריך להיות שם ולא כאן. הופתעתי שיצא נגדי צו הבאה ואותו רגע אני הגשתי בקשה. עכשיו גם התחייבתי לתת לעורך הדין כסף בגלל צו ההבאה.

בית משפט השלום בכפר סבא

החלטה

בתאריך 1.4.12 ניתנה החלטה בבית המשפט השלום בכפר סבא מפי כבוד השופט קרשן במסגרתה הורה כבוד השופט קרשן על הוצאת צו הבאה כנגד העד יעקב עבדל חי וקבע כי העד יוכל להשתחרר באם יפקיד סך של 3,000 ש"ח ויתן התחייבות בסך 10,000 ש"ח להבטחת התייצבותו.
בדיון בפני עותרים בא כח העד והעד עצמו לביטול ההפקדה במזומן באופן שמבקשים כי בית המשפט יסתפק בחתימה על התחייבות בסך 10,000 ש"ח, כפי שנקבע בהחלטת כבוד השופט קרשן.
לדברי העד אף שידע על מועד הדיון לא התייצב מחמת נסיבות אישיות הנטועות בעובדה כי דודתו חשה ברע ונמצאת במצב קריטי קשה והוא נאלץ לסעוד אותה במועד הדיון.
יצויין כי חרף הדברים שנשמעו בעל פה באולם בית המשפט, לא צירף העד כל מסמך המאשר טענותיו בדבר מצבה הרפואי של דודתו או הצורך לסעוד אותה בשל מצבה זה.
בנסיבות הללו, לא מצאתי להעתר לבקשה לביטול ההפקדה במזומן. מה גם שעולה מהחלטת כבוד השופט קרשן כי נציגי המאשימה שוחחו עם העד יום טרם הדיון ווידאו כי הוא יודע את מועד הדיון ואמור להתייצב בבית המשפט. תמוהה בעיני העובדה כי במועד השיחה עם נציגי התביעה לא מסר העד דבר וחצי דבר בנוגע לקושי שלו להתייצב בבית המשפט מחמת מצבה של דודתו.
בנסיבות הללו, אינני נעתרת לבקשה לביטול ההפקדה במזומן ואני קובעת כי החלטת כבוד השופט קרשן עומדת בעינה ולפיה העד יוכל להשתחרר בכפוף להפקדת סך 3,000 ש"ח וחתימה על התחייבות בסך 10,000 ש"ח.
לפנים משורת הדין אהיה נכונה לשקול הפחתה כלשהי בסכום ההפקדה בכפוף להצגת מסמכים רפואיים קבילים שיהיה בהם כדי להעיד על מצבה של דודתו במועד שהיה קבוע לדיון.

ניתנה והודעה היום י"ז ניסן תשע"ב, 09/04/2012 במעמד הנוכחים.

שרית זמיר, שופטת

267

267


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: חליל קאסם
שופט :
עורכי דין: