ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אליהו חברה לביטוח בעמ נגד אריק שטנייר :

בפני כבוד השופט חאג יחיא

תובעים

אליהו חברה לביטוח בעמ

נגד

נתבעים

1.אריק שטנייר
2.הכשרת הישוב ביטוחים בע"מ

בית משפט השלום בתל אביב - יפו

פסק דין

התאונה ביסוד תביעה זו התרחשה ברחוב בן יוסף בעיר עכו , ועל פי דברי הנתבע 1 הוא נקרא ע"י נוסע להגיע לקופת חולם לאסוף אותו . הנתבע 1הגיע למקום , כאשר קופת חולים נמצאת בצד השני של הרחוב בכיוון הנסיעה שלו ועל מנת להגיע לנקודה בה ממתין הנוסע היה עליו לבצע פנית פרסה . הרחוב צר ואינו מאפשר ביצוע פניית הפרסה " בהינף אחד " ועל כן היה עליו לתמרן את הפנייה . ואז הגיע רכבה של מבוטחת התובעת מהכיוון הנגדי של הרחוב לכיוון הנסיעה המקורי שלו , במהירות ופגעה עם חזית רכב ברכבו .
עדת התביעה 1 טוענת כי היא נסעה בכביש בנתיב הנסיעה שלה הבחינה במונית באה ממול, כשהוא עושה נסיעה ברוורס, וסברה כי היא מבקשת לחנות בצד כביש, וכאשר עמדה לחלוף ממול למונית, הרגישה מכה ברכב סובבה את הראש וראתה את המונית .

על פי מיקום הנזק בדון שמאל ברכבה של מבוטחת התובעת ברור כי גרסתו של הנתבע 1 כי היא פגעה במונית שלו עם החזית שלה אינה אמת. הנזק ממוקד בדופן שמאל ברכה, דבר המעיד על כך כי הוא פגע ברכב שלה עם חזית שלו בדופן שמאל שלה .

ללמדך כי סמוך מאוד לפני המגע בין כלי הרכב , רכבו של הנתבע 1 טרם חדר לנתיב הנסיעה של רכב מבוטחת התובעת, וכי כאשר היא נסעה בנתיבה כדין, התקדמה המונית מהנתיב לנסיעה בכיוון הנגיד לכיוון ניב הנסיעה שלה , תוך ניסיון ביצוע פניית פרסה ופגעה בה .

התאונה נגמרה עקב העובדה כי הנתבע 1 ניסה לבצע פניית פרסה ( בין אם פניית פרסה מותרת במקום אם לאו – לעניין האחריות בנזיקין אין הדבר משנה ) , לא נתן זכות קדימה למבוטחת התובעת , חדר לנתיב הנסיעה שלה וגרם לתאונה .

הנתבע 1 נושא באחריות המלאה לאירוע התאונה . אין להטיל על עדת התביעה רשלנות תורמת שכן כאשר היא התקרבה אל מקום התאונה , ראתה את המונית בצד השני של הרחוב , בנתיב לנסיעה נגדית, ולא נדרשת היא לצפות שמונית הבאה ממול, תבצע פניית פרסה שעה שהיא מתקרבת למקום .

התביעה מתקבלת .

לא הייתה מחלוקת אמיתית בין הצדדים בעניין גובה הנזק. צורפה חוות דעת שלא נסתרה והנתבעים אל בקשו לחקור את השמאי על תוכנה .

אני מחייב את הנתבעים לשלם לתובעת את הסכום של 4408 ₪ בתוספת אגרת משפט ששולמה , והכול בתוספת הפרשי הצמדה וריבית מיום עריכת חוות הדעת 19/7/09 , שכר בטלת עדים כפי שנפסק במהלך הדיון , וכן שכ"ט עו"ד בסכום של 2000 ₪

ניתן היום, כ"ג ניסן תשע"ב, 15 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אליהו חברה לביטוח בעמ
נתבע: אריק שטנייר
שופט :
עורכי דין: