ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בנק הפועלים נגד רכב קלמן יבוא אישי בע"מ :

בקשה מס' 3
בפני כבוד הרשם הבכיר ניר זיתוני

מבקשים/נתבעים

  1. רכב קלמן יבוא אישי בע"מ
  2. עזבון המנוח רוני פייביש

נגד

משיב/תובע

בנק הפועלים

בית משפט השלום בחיפה

החלטה

בענין : בקשה לביטול פסק דין

  1. לאור האמור בהחלטתי מיום 11.3.12 , התיק בשל למתן החלטה על בסיס החומר המצוי בתיק .
  2. לאור קיומה של הסכמה של ב"כ המשיב להאריך את המועד להגשת בקשה מפורטת לביטול

פסק הדין , אנמק את החלטתי בקצרה .
3. ביום 27.11.11 הוגשה תביעה בסדר דין מקוצר נגד המבקשים ע"ס 537,390 ₪ בגין יתרת חובה בחשבון של המבקשת ובחשבון נוסף של המבקש אצל המשיב . רוני פייביש ( להלן "המנוח")
נתבע לשלם את מלוא סכום התביעה בהיותו ערב בערבות מתמדת לחוב בחשבון המבקשת .
4. ביום 30.11.11 הומצא כתב התביעה המיועד למבקשת לידי קלמן פייביש ( להלן "קלמן")
במענה של המבקשת . כתב התביעה המיועד למנוח הומצא בהדבקה במענו ברח' יפה נוף לאחר שאומת מקום מגוריו ויושבי הבית סירבו לפתוח את הדלת . על בסיס מסירות אלו נתבקש ביום 2.1.12 וניתן יום 4.1.12 פסק דין בהעדר על מלוא סכום התביעה .
5. בדיעבד התברר כי ביום 29.12.11 הלך המנוח לעולמו בנסיבות טרגיות . עוד התברר כי ביום 30.1.12 מונה ב"כ המשיב למנהל עזבון המנוח מכח מעמדו של המשיב כנושה על פי פסק דין .
6. ביום 16.1.12 הוגשה בקשה ע"י קלמן לביטול פסק הדין . בעקבות החלטתי מיום 16.1.12 הגיש קלמן בקשה חוזרת , במסגרתה הסביר את הנסיבות בעטיין לא עלה בידו להודיע למנוח על קבלת התביעה אצלו . קלמן הדגיש כי המבקשת ניהלה עסק נפרד מהעסק המנוהל על ידו למכירת רכבים באותה כתובת . עוד טען קלמן כי בנסיבות הענין יש צורך בפרק זמן נוסף כדי לברר מי הם יורשי המנוח ולבדוק בהעדרו של המנוח האם יש לנתבעות טענות כנגד התביעה .
7. ב"כ המשיב מציין כי לקלמן אין מעמד להגיש את הבקשה . עוד מודגש כי קלמן שיקר לבית המשפט לגבי זהות היורשים , שכן 18.1.12 חתם קלמן עצמו על בקשה לצו קיום צוואה שכללה פירוט של היורשים על פי הצוואה . חרף האמור לעיל וכדי שלא להכשיל את יורשי המנוח , הסכים ב"כ המשיב להארכת מועד להגשת בקשה מפורטת לביטול פסק הדין או לאפשר ליורשים להעלות טענות נגד פסק הדין במסגרת הליך בדיקת תביעות החוב , טענות שתיבדקנה ע"י בעל תפקיד אובייקטיבי .
8. לאחר ששקלתי טענות הצדדים , מצאתי לנכון לקבל את הצעת ב"כ המשיב ולאפשר ליורשי המנוח להגיש בקשה מפורטת יותר לביטול פסק הדין הכוללת גם טענות הגנה .
9. עיון בכתב התביעה על מצורפיו מלמד כי כתב התביעה נמסר לנתבעים בהתאם לכתובות שהנתבעים עצמם מסרו לתובע במעמד פתיחת החשבון . לפיכך , אין מקום לקבוע כי יש לבטל את פסק הדין מחובת הצדק .
10. למרבה הצער , לא ניתן יהיה להעזר במנוח כדי לבדוק האם עומדות לנתבעים טענות הגנה אפשריות מפני התביעה . במצב דברים זה , הנתבעים זקוקים לאורכה מעבר לפרק הזמן הרגיל לצורך קבלת המסמכים הנדרשים ובחינתם . ב"כ המשיב בהגינותו ער לקושי זה והפתרון המוצע על ידו בדמות מתן אורכה נוספת להגשת בקשה מפורטת לביטול פסק הדין נראה בעייני ראוי ומאזן נכונה בין האינטרסים של הצדדים . מחד , לא יפגע מעמדו של המשיב כמי שבא כוחו מונה במנהל עזבון בהסתמך על פסק הדין . מאידך , תינתן ליורשים האורכה הנדרשת כדי לבחון האם עומדות לנתבעים טענות הגנה שבכוחן להקים לנתבעים טענות הגנה אפשריות מפני התביעה .
11. על כן , אני דוחה את הבקשה לביטול פסק הדין כפי שהוגשה אך מאפשר לנתבעים להגיש בקשה מתוקנת לביטול פסק הדין לא יאוחר מיום 15.7.12 .
לאור התוצאה וכלל נסיבות הענין , אין צו להוצאות .

המזכירות תמציא החלטה זו לקלמן פייביש , לב"כ המשיב וליורשים באמצעות עו"ד עמוס צדיקה משד' פלי"ם 2 בחיפה , המייצג את היורשים במסגרת הבקשה למינוי מנהל עזבון .

ניתנה היום, כ"ג ניסן תשע"ב, 15 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בנק הפועלים
נתבע: רכב קלמן יבוא אישי בע"מ
שופט :
עורכי דין: