ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ברוניה מושקוביץ נגד מט"ב עמותה לשירותי טיפול ורווחה :

בית דין אזורי לעבודה בחיפה


בפני כבוד השופט אסף הראל

מבקשת

מט"ב עמותה לשירותי טיפול ורווחה

נגד

משיבה

ברוניה מושקוביץ

החלטה

בתצהיר עדות ראשית שהגישה התובעת הזכירה זו בדיקת פוליגרף שנערכה לה בחודש 1/08, לאחר שנשלחה לבצעה על פי בקשת הנתבעת. העתק מתוצאות הבדיקה צורף כנספח ה' לתצהיר. בבקשתה מיום 28.3.12 עתרה הנתבעת להוצאת תוצאות בדיקת הפוליגרף מתוך התצהיר ולמחיקת אזכור הבדיקה בתצהיר עצמו, תוך שנטען כי מדובר בראיה שאינה קבילה כל עוד לא התקבלה הסכמת הנתבעת, והנתבעת אינה מסכימה לצירופה של ראיה זו. נטען כי בדיקת הפוליגרף נערכה במסגרת בדיקה פנימית שנערכה בנתבעת בעקבות תלונות שהוגשו כנגד התובעת.
התובעת, בתשובתה מיום 11.4.12 מתנגדת לבקשה וטוענת, בין היתר, כי הנתבעת היא שיצרה את הראיה אשר אותה היא מבקשת למחוק; כי אי הקבילות של בדיקת פוליגרף חלה בתביעות ביטוחיות; וכי יש במסמך כדי לסייע לגילוי האמת.

לאחר שנתתי את דעתי לבקשה, לתשובה ולתגובתה של הנתבעת, באתי לכדי מסקנה כי דין הבקשה להדחות. ככלל, אין מקום להיעתר לבקשת הנתבעת אשר במהותה מבקשת לשכתב אתה תצהיר עדותה הראשית של התובעת. הנתבעת מודה בבקשתה כי התובעת אכן נשלחה על ידה לבצע בדיקת פוליגרף. משכך, לא ברורה הבקשה למחיקת מהתצהיר של אזכור עצם ביצוע הבדיקה. הנתבעת עותרת בעצם כי בית הדין יבחן, כבר בשלב מוקדם זה, אילו מהטענות בתצהיר התובעת רלוונטיות ואלו אינן, ויורה על מחיקתן של הטענות הלא רלוונטיות. אין להיעתר לבקשה שכזו, אשר מקומה, אם בכלל, במהלך דיון ההוכחות עצמו. בטענותיה של הנתבעת בדבר היעדר קבילות בדיקת הפוליגרף ניתן יהיה להכריע בהמשך ההליך, והנתבעת תוכל להעלות טענותיה אלה במהלך ההליך עצמו.

הבקשה נדחית, מבלי שיש בכך כדי לקבוע בהכרח שבדיקת הפוליגרף עצמה היא ראיה קבילה.

הנתבעת תגיש תצהירי עדות ראשית מטעמה עד יום 15.5.12.

ניתנה היום, כ"ג ניסן תשע"ב, 15 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ברוניה מושקוביץ
נתבע: מט"ב עמותה לשירותי טיפול ורווחה
שופט :
עורכי דין: