ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מייק ואן קול נגד מדינת ישראל :

רע"א 2825/12 - א'

המבקש:
מייק ואן קול

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בקשה לפטור מאגרה ועירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

לפניי בקשה לפטור מתשלום אגרה ומהפקדת עירבון בגדרי בקשת רשות ערעור על פסק-דין של בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו (כבוד השופטת א' כהן), שבו נדחו עשרה ערעורים שהגיש המבקש על החלטות של שופטים ורשמים בענייני אגרה (מקצת הערעורים סולקו על-הסף מטעמים דיוניים, יתר הערעורים נדחו לגופם).

נוכח ריבוי ההליכים שבהם נוקט המבקש – כולל בקשות פטור כגון זו שלפניי – איני רואה צורך להאריך בדברי-רקע. קראתי בעיון את פסק-הדין של בית המשפט המחוזי ואת השגותיו של המבקש (הכוללות, למרבה הצער, גם שלל התבטאויות ו"הערכות" על-אודות הגורמים השיפוטיים שדנו בעניינו), ובאתי לכלל מסקנה כי על פני הדברים ההליך אינו מגלה עילה להתערבותו של בית משפט זה ב"גלגול שלישי". נימוקיו של בית המשפט המחוזי מדברים בעד עצמם, ואין הבקשה מגלה, על פני הדברים, שאלה משפטית כללית החורגת מן המקרה הקונקרטי. יצוין כי המבקש הוא בעל-דין חוזר ונשנה, ואין מנוס מלחזור ולהבהיר כי עצם העובדה שניתן לו בהליך מסוים פטור מתשלום אגרה או מהפקדת עירבון אינה מעניקה לו פטור אוטומטי בכל הליך שהגיש בעבר ושיגיש בעתיד. כל מקרה נבחן לגופו, על-פי אמות המידה הקבועות בדין.

הבקשה נדחית. על המבקש לשלם את האגרה תוך 10 ימים מעת המצאת החלטה זו, שאם לא כן יימחק ההליך ללא הודעה נוספת. ככל שתשולם האגרה, יובא התיק לפניי לשם קביעת העירבון (המזכירות מתבקשת לרשום תזכורת מתאימה).

ניתנה היום, כ"ג בניסן תשע"ב (15.4.2012).

גיא שני

ר ש ם


מעורבים
תובע: מייק ואן קול
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: