ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רונן טרגרמן נגד פלומה ים המלח בע"מ :

רע"א 6505/11

המבקש:
רונן טרגרמן

נ ג ד

המשיבה:
פלומה ים המלח בע"מ

בשם המבקש: עו"ד אורן שבת
בשם המשיבה: עו"ד אילן שרון

בבית המשפט העליון

החלטה

1. לפניי בקשת רשות ערעור על החלטתו של בית המשפט המחוזי מרכז (השופט צ' דותן) ב-ת"א 17980-08-10 מיום 28.6.2011, במסגרתה נדחתה בקשתו של המבקש לבטל היתר המצאה מחוץ לתחום השיפוט, שניתן בהחלטה קודמת של בית המשפט.

2. עיינתי בבקשה, בתשובת המשיבה לה ובתגובת המבקש לתשובה. לא מצאתי מקום להתערב בשיקול דעתו של בית המשפט המחוזי. המחלוקת העובדתית בין הצדדים לגבי קיומה של התחייבות אישית של המבקש לפירעון חובותיה של חברת RST Inc. – מקומה להתברר במסגרת התביעה. בשלב זה בית המשפט המחוזי מצא כי מתקיימת עילת תביעה, במובן זה שלא מדובר בתביעת סרק, ובקביעתו זו לא מצאתי מקום להתערב.

3. בהנחה שקיימת התחייבות אישית של המבקש לתשלום החובות, אזי מתקיימת גם עילת המצאה, מכוח תקנה 500(5) לתקנות סדר הדין האזרחי התשמ"ד-1984, כפי שנקבע. כמו כן, קביעתו של בית המשפט המחוזי בדבר היות הפורום הישראלי הפורום הנאות לבירור התביעה הינה מבוססת, והמבקש אינו סותר אותה.

4. אשר לטענות בדבר התנהלותה של המשיבה – בית המשפט המחוזי התייחס לטענות אלו, והחליט להסתפק בהשתת הוצאות על המשיבה, במקום לבטל את היתר ההמצאה. זאת, משום שעלה בידי המשיבה להצביע על קיומה של עילת תביעה. ייתכן והיה מקום להוצאות גבוהות יותר, אך באופן עקרוני איני מוצאת מקום להתערב באיזון שערך בית המשפט המחוזי. ממילא, אם תתברר התביעה כחסרת יסוד, כפי שטוען המבקש, הדבר ודאי ימצא ביטוי בפסיקת הוצאות הולמת.

5. סוף דבר: הבקשה נדחית. לאור קביעותיו של בית המשפט המחוזי בדבר חוסר תום ליבה של המשיבה, איני פוסקת הוצאות לטובתה.

ניתנה היום, כ"ב ניסן התשע"ב (15.4.2012).

ש ו פ ט ת


מעורבים
תובע: רונן טרגרמן
נתבע: פלומה ים המלח בע"מ
שופט :
עורכי דין: