ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עירית אשדוד נגד שרה אורי :

בפני כבוד השופט אלון רום
המאשימה
עירית אשדוד

נגד
הנאשמים
1. שרה אורי

2. נפתלי מילר הרץ

3. חנוך סלוד

4. גדליהו איזבי

5. מיכאל רזניק

6. ישראל אריה רבינוביץ


נוכחים:
ב"כ המאשימה – עו"ד אייל רונן
נאשמת 1 בעצמה
בהיעדר הנאשמים האחרים

בית משפט השלום באשדוד

פרוטוקול

ב"כ המאשימה:
נאשמת 1 התייצבה, נאשמים 2-4 לא התייצבו אך זומנו כדין, אבקש צו הבאה.
לגבי נאשמים 5 ו 6 אבקש לדחות הדיון לטיעונים לעונש.
בדיון הקודם הופיעה נאשמת 1 בטענה בדיון שנקבע להקראה בעניינה וטיעונים לעונש לכל יתר הנאשמים אשר חתמו על הסדר טיעון במשרדי המאשימה.
הנאשמת התייצבה בטענה שאין לה קשר לביצוע העבירה ובהתאם להחלטת בית המשפט התבקשה המאשימה להגיב לעניין מעמדה של נאשמת 1 בתיק זה. תגובה כאמור הוגשה ב 6.2.12 ובתמצית, הנאשמת 1 הוספה לכתב האישום המתוקן לאחר שלמאשימה הועברה רשימה שלבונה המחסנים, הנאשמת 1 נכללה ברשימה זו, תואמה פגישה לחתימת הסדר הטיעון החלקי, לפגישה זו הגיעה גם נאשמת 1 ומשהתברר לה כי מדובר בהרשעה פלילית ונוכח מקצועה כאדריכלית ביקשה שלא לחתום על הסדר הטיעון. נאשמת 1 לאחר שהסדר הטיעון אושר על ידי בית המשפט הנכבד, התקיימו מאז לפחות דיון אחד אליו התייצבה הנאשמת 1 אשר יש לומר מתייצבת לכל הדיונים, לא אמרה דבר לגבי הקשר שלה או היעדר הקשר שלה לעבירת הבנייה, בתאריך 25.10.10 התייצבה הנאשמת בבית המשפט וחזרה בפניי התובעת על הקושי בהרשעה הפלילית ולכן סוכם שתפנה בכתב על מנת לבחון אפשרות של פנייה לפרקליטות. אבקש להפנות את בית המשפט לרשימה שצורפה לתגובה וכן רשימה זו הוגשה ע"י נאשם 4 הוא מכתיר את עצמו כנציג הדיירים ובנוסף הוגש תסריט שמציין את שמה של הגב' נאשמת 1 כבעלים של מחסן מס' 10. יחד עם זאת ייאמר, תאפשר המאשימה לנאשמת 1 על מנת שלא תישמע טענה כי הדבר לא הוסבר, להגיש למאשימה את טענותיה ובקשתה בכתב למחיקתה מכתב האישום, בקשה זו תידון ע"י המאשימה לאחר שיונחו בפניה נימוקים ראויים.

הנאשמת:
אני לא גרה במקום, הייתי גם שוכרת בלבד, ובשעה שהייתי שם לא הכרתי שום מר יזבי אין לי מושג מי הבן אדם, אם הוא יבוא ויחתום עדות שבועה או אמר לי שלום אי פעם, אין לי מושג מי הבן אדם.
לשאלת בית המשפט, לא חתמתי על הסדר טיעון, אני באתי למשרדי המאשימה בשביל לברר מה במה מדובר. אני מצהירה כי אני לא הייתי בעלים של דירה.

ב"כ המאשימה:
אנחנו נבקש הסבר לכך שמה הניע את הנאשמת לבוא ולחתום על הסדר טיעון, מתוקף תפקידך כאדריכלית רצית לעשות טובה? שזה יעלה על הכתב.

הנאשמת:
מתוקף תפקידי אני נמצאת הרבה בעירייה, מבקשים ממני הרבה טובות אם זה לסדר תשלומים או לשלם ארנונה, אחד מהם, אם אני לא טועה, הבן אדם שמתגורר שם היום בא וביקש אם אפשר בבקשה לסדר, אני לא מגיע לעירייה, אם אפשר לגשת לקומה 4 ותחתמו בשמי ואמרתי אין בעיה, שאלתי אם זה מחייב אותי משהו? הוא אמר שלא ואמרתי שאין לי בעיה והלכתי לשם ועו"ד סיגלית צרויה אמרה לי שאני מוכרת לה, היא שאלה אם אני בעלת הדירה? אמרתי לה שלא, אז היא אמרה לי למה באתי לחתום? אמרתי לה בתור טובה, אז היא הבהירה לי שמדובר בהרשעה פלילית ואני הלכתי משם.

ב"כ המאשימה:
אנחנו נבדוק מי הבעלים של הדירה כיום. אנחנו נודיע תוך 90 יום את עמדתנו בנוגע לנאשמת 1.
אבקש לקבוע לתזכורת ללא נוכחות נאשמת 1.


החלטה

לדיון היום התייצבה נאשמת 1 ואולם נאשמים 2-6 לא התייצבו.

מוצא בזה צו הבאה כנגד נאשמים 2,3 ו – 4 אשר זומנו כדין לישיבה היום ולא התייצבו, נאשמים אלה ישוחררו תחת חתימה על התחייבות ע"ס 1,000 ₪ כל אחד להבטחת התייצבותם לדיונים הנדחים.

נאשמת 1 פטורה מהתייצבות לדיון הבא ובעניינה נקבעת תזכורת בלבד.

נדחה לדיון ליום 3.7.12 בשעה 17:00.

המזכירות והמאשימה יודיעו לנאשמים 2-6 על חובת התייצבותם לדיון הנדחה.

ניתנה והודעה היום ד' ניסן תשע"ב, 27/03/2012 במעמד הנוכחים.

אלון רום, שופט


מעורבים
תובע: עירית אשדוד
נתבע: שרה אורי
שופט :
עורכי דין: