ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין כאזם שקיר נגד מועצה מקומית ראמה :

כאזם שקיר

נ ג ד

מועצה מקומית ראמה

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בעכו

כב' השופטת ג'ני טנוס

פסק דין

עסקינן בתביעה כספית לתשלום פיצויים בגין נזקים אשר נגרמו לרכב התובע, רכב מסוג מרצדס מס' רישוי 11-094-89.

עפ"י הנטען בכתב התביעה, ביום 29.1.09 בזמן שהתובע נהג ברכב הנ"ל בכביש פנימי בכפר ראמה, הרכב עלה על פס האטה לא מסומן אשר נבנה בצורה לא מקצועית מבחינת הגובה והמימדים שלו, וכתוצאה מכך ניזוק בגחון, כמתואר בחוות דעת שמאי אשר הוגשה לתיק.

הנתבעת הכחישה את טענות התובע וטענה, כי גם אם נגרם נזק לרכב התובע, הרי שהוא נגרם כתוצאה מרשלנותו המכרעת של התובע אשר לא נקט בזהירות ראויה במהלך הנסיעה.

בדיון אשר התקיים היום, התייצבו התובע ונציג הנתבעת, מר כמיל קסיס, אשר משמש כמזכיר המועצה.

בהשלמת טיעוניו בעל-פה ציין התובע, כי מייד לאחר התאונה הוא פנה לנציג של הנתבעת, מר שעבאן יוסף, וביקש ממנו להתלוות אליו למקום, אך הלה סירב והתייחס אליו בביטול.

לאחר ששקלתי את טענות הצדדים, נחה דעתי לקבל את התביעה, בכפוף לקביעה בדבר רשלנות תורמת מצד התובע.

התובע צירף תמונות של זירת התאונה אשר תומכות בגרסתו. לעומת זאת, לא מצאתי בכתב ההגנה טענה מפורשת של הנתבעת לגבי סימון פסי ההאטה בכלל, וסימון פס ההאטה הספציפי בפרט. גם בהשלמת הטיעון בעל-פה מטעם נציג הנתבעת לא שמעתי ממנו, כי הוא חולק על טענת התובע בדבר העדר סימון הולם של פס ההאטה המדובר.

די בכך כדי להצדיק קבלת התביעה, ואולם אין להתעלם מטענת הנתבעת לגבי קיומה של רשלנות מצד התובע, אותה אני מעמידה בשיעור של 10%.

בשים לב לרכיבי הנזק המפורטים בכתב התביעה, יש לפצות את התובע בגין הנזק המפורט בחוות דעת השמאי מטעמו בסך של 2,564 ש"ח ולשפות אותו בגין שכר טרחת השמאי בסך של 577 ש"ח והוצאות גרירה בסך של 350 ש"ח.

מהסכומים הנ"ל יש להפחית רשלנות תורמת בשיעור של 10%, כך שסכום הפיצוי יעמוד על סך של 3,142 ש"ח.

לפיכך, אני מחייבת את הנתבעת לשלם לתובע סך של 3,142 ש"ח בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום הגשת התביעה ועד היום, בצירוף הוצאות משפט בסך של 800 ש"ח (סכום ההוצאות לוקח בחשבון הוצאות התובע בגין הישיבה אליה לא התייצבה הנתבעת).

המזכירות תמציא עותק מפסק הדין לצדדים.

ניתן היום, כ"ז שבט תשע"ב, 20 פברואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: כאזם שקיר
נתבע: מועצה מקומית ראמה
שופט :
עורכי דין: