ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אבראהים טרביה נגד מינהל מקרקעי ישראל חיפה :

1. אבראהים טרביה

2. פאטמה טרביה

נ ג ד

מינהל מקרקעי ישראל חיפה

בית משפט השלום בקריות

כב' השופטת לובנה שלאעטה חלאילה

החלטה

בקשה לביטול פס"ד שניתן נגד המבקשים ביום 9.1.12.

לאחר שעיינתי בבקשה ושקלתיה, מצאתי לדחותה אף מבלי לבקש תגובה מטעם המשיבה.

1. המבקש אינו טוען בבקשה כי נפל פגם כלשהו בהמצאת כתב התביעה לידיו; טענותיו בדבר אשפוזו אינן רלוונטיות, שכן מעיון במסמכים הרפואיים המצורפים עולה כי הוא אושפז בחודש 1.12 (מיום 5.1.12 ועד ליום 6.1.12 ומיום 23.1.12 ועד ליום 26.1.12), כאשר כתב התביעה הומצא אליו ואל אשתו עוד בחודש 7.11 (ביום 24.7.12).

גם הבקשה למתן פס"ד בהעדר הומצאה כדין אל המבקש, בהתאם להחלטת ביהמ"ש, וזאת ביום 16.10.12.

אישורי המסירה מחודש 7.11, מלמדים כי המבקש עצמו קיבל את כתב התביעה וחתם בשמו על אישורי המסירה. בנסיבות אלה ומשלא העלה המבקש טענות כלשהן ביחס לאישורי המסירה הנמצאים בתיק ומשלא נפל כל פגם בהמצאת כתב התביעה אין חובה לבטל את פסה"ד והבקשה נבחנת בהתאם לשיקול דעתו של ביהמ"ש.

2. המבקש אינו מעלה בבקשתו טענות הגנה כלשהן כנגד התביעה ואין הוא טוען כי מחזיק בנכס נשוא התביעה כדין, ובנסיבות אלה ברי כי לא תמצח לו כל תועלת כתוצאה מביטול פסה"ד. טענתו היחידה של המבקש, למעשה, נוגעת לסכום שכה"ט שנפסק ע"י ביהמ"ש. בהקשר זה נטען כי מצבו הכלכלי הקשה של המבקש, נכה המקבל קצבה מביטוח לאומי, אינו מאפשר לו לשלם את הסכום שנפסק.

טענה בדבר מצב כלכלי הנוגעת לתשלום שכה"ט שנפסק ע"י ביהמ"ש אינה יכולה להצדיק ביטול פסה"ד ואף אינה מהווה שיקול רלוונטי בכגון דא, ומכאן שאני דוחה את הבקשה לביטול פסה"ד.

מנגד, ולפנים משורת הדין, אני פורסת את סכום שכה"ט שנפסק ל - 3 תשלומים חודשיים שווים ורצופים, הראשון ישולם עד ליום 1.3.12, והיתר בכל 1 לחודש עוקב.

3. סוף דבר - אני דוחה את הבקשה לביטול פס"ד. פסה"ד מיום 9.1.12 בעינו יעמוד, בכפוף לפריסת סכום שכה"ט כאמור.

משלא נדרשה תגובת המשיבה, איני עושה צו להוצאות.

המזכירות תמציא החלטה זו לצדדים.

ניתנה היום, כ"ד שבט תשע"ב, 17 פברואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אבראהים טרביה
נתבע: מינהל מקרקעי ישראל חיפה
שופט :
עורכי דין: