ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלרוב נדל"ן ומלונאות בע"מ נגד הילטון ישראל בע"מ :

1. אלרוב נדל"ן ומלונאות בע"מ

2. אלרוב מלונות יוקרה (1993) בע"מ

3. אלרוב אזור מסחרי ממילא (1993) בע"מ

נ ג ד

1. הילטון ישראל בע"מ

2. HILTON INTERNATIONAL CO

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

רשמת - כב' השופטת אסתר נחליאלי חיאט

החלטה

בקשה לתיקון כתב תביעה - היא הבקשה שלפני.

הבקשה הוגשה לאחר שנעתרתי לבקשת המשיבים והוריתי למחוק את כותרת ההליך שנפתח כ'סדר דין מקוצר' ולהעביר את בירור התובענה להליך בסדר דין רגיל.

במסגרת ההחלטה הוריתי למשיבים להגיש כתב הגנה, אך בטרם הוגש כתב ההגנה הגישו התובעים בקשה לתיקון כתב התביעה.

לאחר שעיינתי בבקשה, בתגובה ובתשובה, ראיתי להעתר לבקשה ולאפשר התיקון המבוקש.

נראה כי אין צורך להרחיב בנושא תיקון כתב תביעה, בודאי לא כשמדובר בשלב מוקדם זה בטרם הוגש כתב ההגנה, ונראה כי גם אין צורך להביא את הפסיקה הרבה שניתנה בסוגיית תיקון כתבי טענות, פסיקה מושרשת מזה שנים רבות ואשר רובה ככולה תומכת בעמדה הליברלית המאפשרת תיקון כתבי טענות בודאי בקשות לתיקון כתב טענות המוגשות בשלבים המוקדמים של הדיון.

כפי שציין כבוד הנשיא (בדימוס) השופט א' גורן בספרו סוגיות בסדר דין אזרחי, מהדורה עשירית, עמ' 152: " ...גישת בתי המשפט לתיקון כתבי-טענות היא ליברלית, מן הטעם כי, בדרך כלל, התיקון נועד להועיל לבעלי הדין להגיע לגיבוש השאלות האמיתיות השנויות במחלוקת ביניהם, וכך לייעל את ההליך המשפטי ".

כך גם נדרש לבחון אם יש בתיקון המבוקש לפי תקנה 92 לתקנות סדר הדין האזרחי, כדי לתרום ליעילות הדיון ולהכרעה בשאלות הנדרשות לבירור ההליך [ראו: רע"א 330/85 אלבו נ' רבינטקס תעשיות בע"מ , פ"ד לט(2) 556].

ראיתי להעתר לבקשה מאחר שהתיקון המבוקש מתיישב עם טענות המבקשים כפי שהובאו 'במעומעם' בכתב התביעה וכפי שציינתי כי "התובעת לא פרטה במפורש מהי העילה עליה היא מבססת את הדרישה להחזר כספים". אני סבורה כי תיקון כתב התביעה ייעל את הדיון ויתרום להכרעה בשאלות הרלבנטיות לעילה שבבסיס התביעה בעיקר לאחר שהתרשמתי כי נוסח התובענה כפי שהוגש נועד לצורך 'כניסה' להליך המקוצר ומשמחקתי את הכותרת וסברתי כי כתב התביעה אינו מפורט דיו, אני סבורה כי התיקון המבוקש יתקן את הנדרש, יבהיר את העילות ואת העובדות המקימות לכאורה את עילות התביעה ובצד זה לא יגרום כל נזק למשיבים, ומשכך אני מתירה תיקון כתב התביעה כמבוקש.

כתב התביעה המתוקן יוגש תוך 20 ימים.

כתב ההגנה יוגש כאמור בדין, קרי, 30 ימים מעת המצאת כתב התביעה המתוקן.

אני מחייבת את המבקשות בהוצאות המשיבות בגין בקשת התיקון בסך 7,500 ₪.

ניתנה היום, כ"ד שבט תשע"ב, 17 פברואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלרוב נדל"ן ומלונאות בע"מ
נתבע: הילטון ישראל בע"מ
שופט :
עורכי דין: