ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סיהאם אבו סאלח נגד סלימה אבו סינה :

1. סיהאם אבו סאלח

2. עטאף אבו סאלח

נ ג ד

1. סלימה אבו סינה

2. סעד דוחא

3. הראל חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בנצרת

כב' השופטת רננה גלפז מוקדי

פסק דין

עניינו של הליך זה הוא תאונת דרכים אשר אירעה ביום 7.1.2010 בכביש המוביל מצומת ראמה לצומת חלזון, בין רכב נהוג על ידי התובעת 2 לבין רכב נהוג על ידי הנתבע 2.

השניים נסעו בנתיבים נגדיים והמחלוקת היא בשאלה מי מן הרכבים סטה לעבר האחר.

בעוד שלטענת התובעות, סטה רכב הנתבעים אל תוך נתיב נסיעתן, אזי הנתבע 2 טוען את הטענה ההפוכה - היינו כי רכב התובעת הוא שסטה לתוך נתיב נסיעתו.

בדיון העידו הנהגים המעורבים והצדדים הסמיכו את בית המשפט ליתן פסק דין על דרך הפשרה בהתאם לסעיף 79א לחוק בתי המשפט (נוסח משולב) תשמ"ד - 1984.

עיינתי בעדויות הנהגים המעורבים, העד הנוסף מטעם התובעות וכן במסמכים השונים שהוגשו בפניי, ובכלל זה בתיק המשטרה אשר הוזעקה למקום התאונה.

אחר זאת הגעתי למסקנה כי גרסאות הנהגים המעורבים מעויינות ואין בנמצא תימוכין שיש בו כדי להביא להעדפת גרסא אחת על פני רעותה.

עיון בטפסי הדיווח לחברות הביטוח של שני הנהגים המעורבים, מלמד כי שניהם מסרו את גרסתם, כפי שהועלתה בפניי, בעת הדיווח על התאונה וגרסאות אלה, כאמור, סותרות. בניגוד לנטען על ידי התובעת, המשטרה מצאה את כלי הרכב לאחר שהוזזו מנתיבי הנסיעה ועיון בתיק המשטרה מלמד כי גם המשטרה, בחקירתה, לא הצליחה לקבוע מי מבין הנהגים אחראי לתאונה.

אמנם, לכאורה, בעדות התובעת תומכת עדותו של הנוסע ברכבה, בן משפחתה, אולם מעבר לעובדה כי המדובר ב"עד מטעם", אזי עיון בשתי העדויות מלמד כי רבות הן הסתירות ביניהן, באופן שמקשה על קבלת גרסא ברורה. מנגד, גם גרסתו של הנתבע 2 אינה חפה מתמיהות ונוצר הרושם כי הוא מנסה לחמוק ממתן תשובות ברורות לשאלות שהופנו אליו.

אחר שקילת הראיות כולן ואף בשים לב להתרשמותי מן העדים, הגעתי למסקנה כי גרסאותיהם הסותרות של הנהגים לנסיבות קרות התאונה הן בעלות משקל זהה. יוצא כי התובעות לא עמדו בנטל להוכיח את תביעתן ודין התביעה, משכך, להדחות.

בשים לב למסקנתי כאמור, איני מוצאת לחייב בהוצאות או בשכ"ט.

ניתן פטור מתשלום המחצית השניה של האגרה, זאת נוכח סיום התיק על דרך הפשרה.

המזכירות תמציא את פסק הדין לב"כ הצדדים בדואר.

ניתן היום, י"ט שבט תשע"ב, 12 פברואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סיהאם אבו סאלח
נתבע: סלימה אבו סינה
שופט :
עורכי דין: