ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אינה פודגייצקי נגד עירית כרמיאל :

אינה פודגייצקי

נ ג ד

1. עירית כרמיאל

2. שירביט חב' לביטוח

בית משפט השלום בנצרת

כב' השופטת עירית הוד

פסק דין

1. ב"כ הצדדים הסמיכוני ליתן פסק דין על דרך הפשרה כאמור בסעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד - 1984. הצדדים סיכמו טענותיהם בעל פה.

2. התובעת ילידת שנת 1978, מלצרית במקצועה. לטענת התובעת, היא נפגעה ביום 14.6.09 בעת שהלכה במדרכה באחזקת הנתבעת מס' 1 ונתקלה במכשול במדרכה של שאריות בטון מעקה שנהרס על ידי העירייה. כתוצאה מכך, נפלה התובעת ונחבלה במרפק ימין. התובעת פונתה באמצעות אמבולנס לחדר מיון, עברה צילום ואובחן אצלה שבר במרפק ימין וידה גובסה. לטענת התובעת, האחריות לתאונה רובצת על הנתבעת מס' 1 שלא הסירה את המפגע ולא איפשרה מעבר בטוח להולכי רגל ובנסיבות אין להטיל עליה אשם תורם. אין טענה להיוותרות נכות כתוצאה מהתאונה. התובעת מבקשת לפצותה בגין הוצאות לקבלת טיפולים רפואיים ונסיעות, הפסד שכר גלובאלי לעבר ועתיד, כאב וסבל ועזרת צד שלישי.

3. מנגד טוענות הנתבעות, כי דין התביעה להידחות. המכשול הנטען בו נתקלה התובעת הינו חומה בנויה אבן הנועדה להפריד בין שני המפלסים ואין המדובר במפגע. אמנם קצה החומה מתפורר אולם אין לכך קשר עם נפילת התובעת. לא בוצעו אותה עת כל עבודות במקום. התובעת הודתה בנסיבות אחרות, כי נפלה מאחר ושני בחורים קראו לה, היא הסתובבה ומעדה. לפיכך, סיבת הנפילה היא חוסר תשומת לב של התובעת ובמצב זה כל דבר עלול להוות מכשול בו יכולה הייתה להיתקל. התובעת מכירה את המקום היטב והיא נפלה כאשר היה אור בחוץ. לפיכך, לו יחליט בית המשפט לקבל את התביעה יש להשית אשם תורם משמעותי על התובעת. לעניין הנזק, מדובר בחשד לשבר תלישה בלבד. התובעת לא המציאה כל ראיות להפסדי שכר כלשהם, התובעת לא המציאה ראיות על הוצאות שנגרמו לה וכן בנסיבות אין מקום לפסוק פיצוי בגין עזרת צד שלישי. מכל סכום שייפסק יש לנכות את התגמולים שקיבלה התובעת במל"ל. לפיכך, לאחר ניכוי אשם תורם דין התביעה להידחות.

4. לאחר שקילה ובחינה של כל טענות הצדדים בכתבי הטענות ובטיעוניהם, ולאחר שעיינתי בכל המסמכים שצורפו לרבות תמונות ושקלתי שאלת האחריות לרבות שאלת אשם תורם, אני פוסקת על דרך הפשרה, כדלקמן:

א. לאחר ניכוי תגמולי המל"ל ואשם תורם ישלמו הנתבעות, יחד ולחוד, לתובעת סך של 3,000 ₪.

ב. בנוסף לאמור לעיל ישלמו, הנתבעות לתובעת ביחד ולחוד שכר טרחת עו"ד בשיעור 17% מהסכום הנקוב בפסקה א' דלעיל, וכן החזר אגרת בית משפט משוערכת.

ג. הסכומים האמורים ישולמו לידי ב"כ התובעת בתוך 30 יום מהיום שאם לא כן, יתווספו אליהם הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד לתשלום המלא בפועל.

ד. בנסיבות העניין ונוכח הזמן השיפוטי שנחסך, ניתן פטור מיתרת אגרה.

המזכירות תמציא לצדדים.

ניתן היום, ט"ו שבט תשע"ב, 08 פברואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אינה פודגייצקי
נתבע: עירית כרמיאל
שופט :
עורכי דין: