ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איליה גורשומוב נגד עמידר החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ :

איליה גורשומוב

נ ג ד

עמידר החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ

בית משפט השלום בטבריה

כב' הרשמת ברכה לכמן

החלטה

1. זוהי בקשה למתן רשות להתגונן כנגד תביעה כספית בסך של 3,214 ש"ח וסילוק יד שהגישה המשיבה כנגד המבקש, בשל אי תשלום שכר דירה תקופה ארוכה.

2. כתב התביעה הוגש בסדר דין מקוצר ומשלא הוגשה בקשת רשות להתגונן, ניתן כנגד המבקש פסק דין בהעדר ביום 27/7/10. המבקש הגיש בקשה לביטול פסק דין בטענה שקיבל לידיו את כתב התביעה אך לא ידע מה לעשות, בהעדר ייצוג משפטי. פסק הדין בוטל והמבקש הגיש בקשת רשות להתגונן באמצעות ב"כ, מכאן ההחלטה בבקשה.

3. בטרם התקיים הדיון בבקשת רשות להגן, ביקש ב"כ המבקש לשחרר אותו מייצוג והמבקש ייצג את עצמו בהמשך ההליך.

4. המבקש אינו חולק על הטענה שהוא אינו משלם שכר דירה זה מספר שנים, אך הוא סבור שאינו חייב בתשלום שכר הדירה מאחר ומצב הדירה אינו ראוי למגורים.

5. בדיון שהתקיים בפני ביום 8/12/11 הודיע ב"כ עמידר כי הם מוכנים לבקר בדירה ולבדוק את מצבה והפגמים הנטענים על ידי המבקש שקיימים בדירה. עוד הוסיף נציג עמידר שהיה נוכח באולם כי כשבאו נציגי עמידר לדירה על מנת לסייע, סרב המבקש להכניס אותם לדירה והודיע להם כי "יפגשו בבית משפט".

6. במהלך הדיון שהתקיים בפני, שבתחילתו סייע בתרגום נציג עמידר הדובר את השפה הרוסית, טען המבקש כי הוא פונה זה חמש שנים למשיבה שיסדרו לו הדירה. לאחר מכן סרב המבקש להמשך תרגומו של נציג עמידר, וחזר כמנטרה, שאינו מבין את מה שבית המשפט מדבר איתו. התרשמותי מהמבקש שהוא אינו מוכן לשמוע את הצד השני ונוהג מנהג של איש קשה עורף ואינו מאפשר לעמידר לסייע לו לבדוק את הדרוש תיקון בדירה, ככל שדרוש, וטענתו נולדה אך ורק כדי להמנע מתשלומי שכר הדירה שאינו משלם קרוב לחמש שנים.

7. באשר לטענת המבקש על מצב הדירה, גם אם יש בה ממש, אין בה כדי להוות טענת הגנה מפני התביעה לסילוק יד מן הדירה בשל אי תשלום שכר דירה. מה עוד שב"כ המשיבה הצהיר כי הם מוכנים לבדוק את מצב הדירה ולתקן את הליקויים הלכאוריים הנטענים ע"י המבקש.

8. סדר דין מקוצר נועד למנוע דיון בתובענה רק אם ברור הדבר ונעלה מספק שאין לנתבע כל סיכוי להצליח בהגנתו. גרסתו של המבקש אינה מגלה אף הגנה לכאורה כנגד התביעה הכספית וסילוק היד בשל אי תשלום שכר דירה.

9. למעלה מן הנדרש אפנה לסעיף 10 להסכם השכירות אשר קובע מפורשות " השוכר מתחייב לשמור ולהחזיק את המושכר וכל הקשור ומחובר אליו במצב טוב ומושלם ולתקן על חשבונו וללא דיחוי כל נזק שיגרם למושכר תוך 14 יום מהקלקול או תוך 7 ימים מיום דרישת המשכירה, הכל לפני המועד הקצר ביותר".

9. אשר על כן, לא מצאתי לנכון לקבל את בקשת המבקש להתגונן כנגד התביעה והיא נדחית. המשיבה רשאית להגיש בקשה למתן פסק דין כנגד המבקש.

10. בנסיבות העניין, איני קובעת צו להוצאות.

ניתנה היום, י"א שבט תשע"ב, 04 פברואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: איליה גורשומוב
נתבע: עמידר החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ
שופט :
עורכי דין: