ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מראד דאוד נגד ארסלאן עבד אלרחמאן :

מראד דאוד

נ ג ד

1. ארסלאן עבד אלרחמאן

2. דן רכב ותחבורה ד.ר.ת בע"מ

3. כלל חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בקריות

כב' השופטת לובנה שלאעטה חלאילה

פסק דין

1. עסקינן בתביעה כספית ע"ס של 10,261 ₪ שעניינה נזקי רכוש שנגרמו לרכבו של התובע, רכב מסוג פיג'ו, מ.ר. 4179416, עקב תאונת דרכים מיום 10.12.06.

2. לאחר התאונה ובקשר עמה הוגש נגד הנתבע מס' 1, כתב אישום המייחס לו עבירות של נהיגה בשכרות, נהיגה רשלנית, סטייה מנתיב ונהיגה בדרך הגורמת נזק. הנתבע הורשע בעבירות אלה בהתבסס על הודאתו.

3. הנתבע מס' 1 קיבל את כתב התביעה כדין ולא הגיש הגנה וזומן כדין לדיון ולא התייצב. התובע ביקש לקבל נגדו פס"ד במלוא סכום התביעה.

4. בין התובע לבין הנתבעות 2 ו - 3 נטושה מחלוקת משפטית הנוגעת לאחריותן לפיצוי התובע בגין נזקיו. בבסיס המחלוקת עומדות, בין היתר, הטענות כי הנתבע מס' 1 נהג ברכב תחת השפעת אלכוהול בניגוד להסכם שנחתם בין שוכר הרכב לבין הנתבעת מס' 2 וכי הוא לא היה מורשה לנהוג ברכבה של הנתבעת בהתאם לאותו הסכם.

5. נוכח גובה ההשתתפות העצמית (במישור היחסים בין הנתבעות 2 ו- 3), הסכימו הצדדים על דחיית התביעה נגד הנתבעת מס' 3.

6. התובע והנתבעת 2 הסמיכו את ביהמ"ש ליתן פס"ד לא מנומק, לפי סע' 79א לחוק בתי המשפט, התשמ"ד - 1984, לאחר שסיכמו את טענותיהם בעל פה תוך הצגת אסמכתאות משפטיות רבות לשאלות השנויות במחלוקת.

7. לאחר ששקלתי את טענות הצדדים ובחנתיהם, לאחר שעיינתי בכל המסמכים בתיק ובכלל זה במכתב דחיית דרישת התובע לפיצוי ובפסה"ד שניתן, ביום 4.5.10, המורה על מחיקת תביעתה של הנתבעת 2 נגד התובע, לאחר שעיינתי בפסקי הדין הרבים אליהם הפנו הצדדים בטיעוניהם ובפסקי דין אחרים שניתנו בשאלה הנדונה, ובהתאם לסמכות שניתנה לי לפסוק במחלוקת על דרך הפשרה, אני מחייבת את הנתבעת מס' 2 לשלם לתובע סך של 5,371 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום התאונה (ריבית רגילה ולא ריבית פיגורים כפי שחישב התובע).

8. נגד הנתבע מס' 1, אשר לא התגונן כנגד התביעה כאמור, אני מקבלת את התביעה במלואה ומחייבת אותו לשלם לתובע סך של 6,319 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה וריבית רגילה כחוק.

החיובים הם הדדיים.

9. אני מחייבת את הנתבעים 1 ו- 2, ביחד ולחוד, להשיב לתובע את המחצית הראשונה של האגרה ולשלם לתובע שכ"ט עו"ד בסך 1,000 ₪.

הסכומים שנפסקו ישולמו תוך 30 יום מיום המצאת פסה"ד, שאם לא כן ישאו הפרשי הצמדה וריבית פיגורים מהיום ועד ליום התשלום המלא בפועל.

10. מאחר ולא נשמעו ראיות בתיק, ניתן פטור מתשלום המחצית השנייה של האגרה. ככל שזו שולמה ע"י התובע, אני מורה על השבתה אליו באמצעות בא כוחו.

11. התביעה נגד הנתבעת מס' 3 נדחית ללא צו להוצאות.

המזכירות תמציא את פסה"ד לב"כ הצדדים.

ניתן היום, י"א שבט תשע"ב, 04 פברואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מראד דאוד
נתבע: ארסלאן עבד אלרחמאן
שופט :
עורכי דין: