ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הועדה המקומית לתכנון ולבניה רמת השרון נגד ועדת הערר המחוזית לתכנון ולבניה מחוז תל אביב :

1. הועדה המקומית לתכנון ולבניה רמת השרון

נ ג ד

1. ועדת הערר המחוזית לתכנון ולבניה מחוז תל אביב

2. נחמה בוגין

3. מלכה מוצניק

4. נורית שט

5. זאב גביש

6. אריה שרוני

7. לזר אורנשטיין

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

כב' השופט, ד"ר קובי ורדי

החלטה

1. לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובות ניתן צו ביניים לפיו יעוכב הליך בירור העררים נשוא העתירה עד להכרעה בעתירה.

2. מבלי להכריע בעניינים הפרוצדוראליים האם מדובר בערעור על החלטת ביניים (שגם לגביה ניתן להגיש ערעור במקרים חריגים) והאם היה מקום להגשת ערעור מנהלי, שנראה שאכן כך, (ואז ניתן לראות במוגש ערעור מנהלי ולא עתירה),הרי, מבחינה מהותית, אני סבור שלטובת כל הצדדים, כולל השמאית המכריעה גברת בוגין (שאין מחלוקת לגבי כישוריה ,מקצועיותה ויושרה )וכולל הציבור וההגנה על כספו, מן הראוי לבחון ולדון בשאלה האם קיים ניגוד עניינים במינוי השמאית נחמה בוגין,המביא לבטלות החלטת ועדת הערר על מינוייה, וזאת בטרם תחל בעבודתה ו/או תקבל את החלטתה.

3. מדובר בשאלה שיש לדון בה בכובד ראש, הן מבחינה עקרונית לגבי מינוי שמאי מכריע מתוך רשימת שמאים שפורסמה בעקבות התיקון לחוק שזה עיסוקם היחיד ,כדי לאיין ניגודי עניינים לאור המעורבות של שמאים מכריעים בינם לעורכי הדין המייצגים ובייצוג בפני ועדות הערר במקרים דומים, והן מבחינה ספציפית של המקרה דנן, והאם יש ניגוד עניינים לגבי השמאית הספציפית המביא לפסילתה, בהתחשב בקשרי העבודה שלה עם חלק מבאי כוח הצדדים וייצוגה במקרים דומים בפני ועדות ערר.

4. אינני מקל ראש בזמן הרב שחלף מאז הגשת התביעות בגין ירידת הערך ובכך ששלושה שמאים מכריעים קודמים התפטרו במהלך השנתיים האחרונות ולאחר טענות העותרת לגבי ניגוד עניינים לגביהם, וכן ,מכך, שלכאורה, לא בנקל יתערב בית המשפט בהחלטתה המנומקת של ועדת הערר,ברם, לטעמי, מן הראוי להכריע בשאלה זו בטרם יחלו הדיונים,ולצורך כך ליתן צו ביניים המעכב את הליכי הערעור עד להכרעה בעתירה, כדי שהשמאית תוכל לעשות את עבודתה בלא שתלויה ועומדת עתירה לפסילתה, שאם תתקבל, ירדו לטמיון כל ההליכים והכספים שהושקעו בגינם,ומאזן הנוחות לא מטה את הכף במקרה זה לדחיית הבקשה, מה גם שמקווה שהדיון בעתירה יתקיים בהקדם ,כך שהעיכוב בהחלטה של השמאי המכריע יהיה קצר.

5. המזכירות תקבע לדיון בעתירה/בערעור בהקדם האפשרי בפני שופט.

ניתנה היום, כ"ז טבת תשע"ב, 22 ינואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הועדה המקומית לתכנון ולבניה רמת השרון
נתבע: ועדת הערר המחוזית לתכנון ולבניה מחוז תל אביב
שופט :
עורכי דין: