ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ויקי קיווין נגד חאלד מאהר :

ויקי קיווין

נ ג ד

1. חאלד מאהר

2. הכשרת הישוב חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בחיפה

כב' השופטת מירב קלמפנר נבון

פסק דין

בפני תביעה לתשלום נזקי תאונה מיום 19/10/10.

התובעת טוענת כי רכבה מ.ר. 2501627 (להלן :"רכב התובעת") עמד בחניה בחוק ליד חנות המצויה בבעלותה. התובעת טוענת כי הנתבע ביקש לצאת מן החניה הסמוכה לזו של רכב התובע ובתוך כך פגע ברכב התובעת וגרם לנזק. התובעת טוענת כי הנזק אשר נגרם עומד ע"ס של 5118 ₪ בהתאם לחוות דעת שמאי מטעמה של התובעת ובכלל זאת שכר טרחת השמאי. הנתבעים סירבו לפצות את התובעת בגין נזקיה אלו ומכאן תביעתה.

הנתבעים לא הכחישו את אופן קרות התאונה, אלא טענו כי היקף הנזקים להם גרם הנתבע 1, פחות בהרבה מאלו אשר השמאי מטעמה של התובעת העריך ולפיכך נתבקשה דחיית התביעה.

דיון

מטעמה של התובעת העידה היא עצמה ואישרה את אופן קרות התאונה כמתואר בכתב התביעה. עדותה זו לא נסתרה אף בחקירתה הנגדית והותירה רושם מהימן.

מטעמה של התובעת צורפה חוות דעת השמאי, המפרטת את הנזקים אשר נגרמו לתובעת ומעריכה את הנזקים בסך של 4368.56 ₪. כן צורפה חשבונית שכר טרחת השמאי ע"ס 750 ₪ וחשבונית בגין תיקון הרכב בפועל ממוסך פואד סאפי.

מטעמם של הנתבעים העידו הנתבע 1 וכן מר כמאל חיג'אג' ואף הם אישרו את אופן קרות התאונה כמתואר בידי התובעת עצמה. עדי הנתבעת טענו כי הנזק אשר נגרם לרכב התובעת, היה פעוט ואינו תואם את חוות דעת השמאי אשר הוגשה מטעמה.

אלא שעדים אלו, אינם שמאי רכב מוסמכים ואינם בעלי ההכשרה הנדרשת על מנת לקבוע ממצאים מקצועיים באשר לנזקים אשר נגרמו לרכב התובעת ולא ניתן להסתמך על עדותם בעניין הערכת הנזקים.

השמאי מטעמה של התובעת לא הוזמן להיחקר על חוות דעתו בידי הנתבעת, לא הוגשה חוות דעת שמאי נגדית מטעמה של הנתבעת וכל טענותיה בעניין זה נותרו כטענות בעלמא בלא שנתמכו בראיות של ממש. לפיכך נותרה חוות דעת השמאי מטעמה של התובעת בעינה ולא נסתרה.

עיון בתמונות הנזק (ת/1) אשר צורפו לחוות דעת השמאי מעלה כי אכן הרכב ניזוק בחלקו הקדמי והנזקים אשר נישומו על ידו בחזית הרכב בלבד, בניגוד לטענות הנתבעים, תואמים לאופן קרות התאונה בידי התובעת.

יחד עם זאת עיון בת/1 מעלה כי פנסיו הקדמיים של הרכב שלמים ותקינים לאחר התאונה, ומשכך איני רואה מקום להחלפתם כאמור בחוות דעת השמאי. התשלום בגינם של הפנסים נישום בסך 736 ש"ח.

אשר על כן, אני מקבלת את תביעת התובעת בחלקה, כמפורט לעיל ומחייבת את הנתבעים 1-2 לשלם לתובעת סך של 4265 ₪.

הסכום ישא הפרשי הצמדה וריבית מיום מתן חוות הדעת (8/12/10) ועד ליום התשלום המלא בפועל.

כן ישלמו הנתבעים 1-2 ביחד ולחוד לתובעת הוצאות משפט בסך 355 ₪ ושכ"ט עו"ד בסך 1200 ₪.

הסכומים ישאו הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד ליום התשלום המלא בפועל.

המחצית השניה של האגרה בסך 358 ₪, תשולם בידי הנתבעים 1-2 ביחד ולחוד, ישירות לתיק בית המשפט.

ניתן היום, כ"ז טבת תשע"ב, 22 ינואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ויקי קיווין
נתבע: חאלד מאהר
שופט :
עורכי דין: