ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין באסם מסארוה נגד שגיא בלנק :

באסם מסארוה

נ ג ד

שגיא בלנק

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בכפר-סבא

כב' השופטת דנה מרשק מרום

פסק דין

1. המדובר בתביעה שהוגשה בגין נזקים שנגרמו לרכבו של התובע כתוצאה מתאונת דרכים שהתרחשה ביום 7.9.08, ביציאה מחניון בית חולים איכילוב.

2. לטענת התובע, עמד ברכבו בשער היציאה מהחניון, כשרכב הנתבע עמד לפניו ובאופן פתאומי נסע אחורנית, פגע בחלקו הקדמי של רכבו וגרם לו נזק בסך 3,271 ₪ (צירף חוו"ד שמאי). בדיון התובע הסביר כי הנהג ברכב הנתבע היה אדם מבוגר ולא הנתבע עצמו, אשר נסע מהמקום לאחר הפגיעה, הוא (התובע) נאלץ לרדוף אחריו רגלית עד לרמזור, שהיה אדום אותה עת, והודיע לו כי הוא פגע ברכבו. התובע הוסיף, כי אותו נהג השיב לו כי לא פגע בו, כאשר האישה שישבה לידו נתנה לו את מס' הטלפון למקרה הצורך ואותו נהג נסע משם. התובע טען, כי כאשר ניסה להתקשר למספר הטלפון שקיבל לא הייתה תשובה, ולקח לו שנתיים למצוא את הנתבע שהינו בעל הרכב.

3. הנתבע טען, כי באותה תקופה הרכב היה רשום על שמו (מטעמי נוחות), אולם סבו, אפריים בכור, הוא זה שהחזיק ונהג ברכב בפועל. לטענתו, סבו הוא זה שנהג ברכב ביום התאונה, והוא, הנתבע, שימש רק כבעל הרכב, ולכן אין לייחס לו אחריות לתאונה. יתרה מכך, ציין, כי התובע מודה בכך שסבו הוא שנהג ברכב - כפי שעלה מדבריו בבית-המשפט וכן מההודעה שמסר במשטרה בסמוך לתאונה. הוסיף, כי התובע הגיש את תביעתו בשיהוי רב, שנתיים לאחר קרות האירוע, כאשר סבו, שהיה אז בקו הבריאות, נמצא כיום במצב של דמנציה בשלבים מתקדמים (צירף חוו"ד רפואית), ולא ניתן לקבל את גרסתו להתרחשות האירוע. כמו-כן, טען כי בזמנו היה לרכב ביטוח מקיף על-שם סבו, והוא תמה על-כך מדוע הנתבע לא פנה אליו ו/או לחברת הביטוח בזמן.

4. לאחר שבחנתי את טענות הצדדים ושמעתי את התובע ואת הנתבע, יוער, כי נותנת אני אמון בתיאור התובע. עם זאת, על-פי גירסתו שלו, המתיישבת עם גירסת הנתבע, הרי שמי שנהג ברכב והיה מעורב בתאונה היה אכן סבו של הנתבע, מר אפרים בכור. אין בסיס להטלת אחריות על הנתבע, שאמנם היה הבעלים הרשום של הרכב, אך לא נכח כלל בשעת התאונה.

5. לפיכך, מורה על דחיית התביעה. בנסיבות איני עושה צו להוצאות.

6. המזכירות תמציא פסק-הדין לצדדים.

ניתן היום, כז' טבת תשע"ב, 22 ינואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: באסם מסארוה
נתבע: שגיא בלנק
שופט :
עורכי דין: