ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין צח צבי דהן נגד מחסני היבואנים-ר.ר קדמיאל 2011 בע"מ :

1. צח צבי דהן

2. אילנה מירי דהן

נ ג ד

מחסני היבואנים-ר.ר קדמיאל 2011 בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות ברחובות

בפני כב' השופט בדימוס גדעון ברק

פסק - דין

למעשה, התובעים הזמינו אצל הנתבעת חדר שינה כפי שבא לידי ביטוי בהזמנה שצורפה לכתב התביעה. ההזמנה כללה מערכת שינה, קרי מיטה זוגית, שתי שידות, קומודה עם מראה, ועבור כל ההזמנה שילמו התובעים סך 2,000 ₪.

לטענת התובעים, המיטה שסופקה להם איננה במידות כפי שמופיעות בהזמנה, יען כי במקום 2 מטר X1.40 מטר, התברר שהמיטה היא 1.90 X 1.40מטר ולכן המזרן אשר רכשו בנפרד מחדר השינה לא התאים למיטה.

התובעים ביקשו בתביעה זו אכיפת הסכם באופן כזה שהנתבעת תספק להם את המיטה על פי המידות שבהזמנה ויחזירו לעצמם את המיטה אשר סופקה להם ואשר אינה תואמת את מידות המיטה שבהזמנה.

לאחר שהוסבר לתובעים שאין לבית משפט זה סמכות ליתן צו אכיפה, ביקשו התובעים, בעצם לבטל את ההזמנה באופן כזה שההזמנה שסופקה להם תוחזר לנתבעת והנתבעת תשיב להם את כספם.

התובעים לא הסתפקו בתביעה של החזרת המיטה אלא תבעו בנוסף לכך פיצוי של 29,800 ₪ המורכב מרכיבים שונים וסכום זה אשר נתבע על ידי התובעים הוא סכום בלתי מתקבל על הדעת, סכום מוגזם ללא כל מידתיות לנזק שנגרם להם כתוצאה מאי התאמת המידות.

בנוסף לכך, לא רק שהסכום הוא מוגזם אלא שאם לילך על פי הדין, הרי שהתובעים כלל לא הוכיחו שהמידות שונות מאלה שהוזמנו אך מאחר ואין כל תגובה מצד הנתבעת לכתב התביעה שהגישו התובעים, וזאת לאחר שהנתבעת קיבלה את ההזמנה עוד ביום 10.8.11, החלטתי לקבל את טענתם של התובעים על אי התאמה במידות ובהתאם לכך אני מחליט כדלקמן:

1. אני מבטל את ההזמנה 12110 מיום 3.4.11 בנוגע לחדר השינה הכולל את הפריטים הרשומים בהזמנה.

2. התוצאה מהאמור לעיל היא, שתוך 20 ימים מיום שהנתבעת תקבל את פסק הדין עליה לקבל לרשותה חזרה את תוכן ההזמנה שסופק לתובעים מביתם אל בית עסקה של הנתבעת ובאותו מעמד על הנתבעת להשיב לתובעים את הסך של 2,000 ₪ כאשר סכום זה נושא ריבית והפרשי הצמדה כחוק מיום הגשת התביעה 10.7.11 ועד התשלום בפועל.

3. אם הנתבעת לא תרצה לקבל את חדר השינה כמפורט בהזמנה במועד הנ"ל, הרי שגם אז יהיה עליה להשיב לתובעים את הסך של 2,000 ₪ בתוספת ריבית והפרשי הצמדה כאמור לעיל.

4. הוצאות ההובלה של חדר השינה כאמור, מדירת התובעים אל בית עסקה של הנתבעת, תחולנה על הנתבעת בלבד.

5. כמו כן, לאחר ששמעתי את התובע ולאחר שעיינתי בכתב התביעה ולאור עמדת בית המשפט על הסכום המוגזם שנתבע על ידי התובעים, אין ספק שנגרם לתובעים עגמת נפש בשל אי התאמת המוצר שנשלח אליהם ולכן בגין כך אני קובע כסכום פיצוי סביר סך של 1,000 ₪, סכום זה ישולם על ידי הנתבעת לתובעים בצירוף ריבית והפרשי הצמדה כחוק מהיום ועד התשלום בפועל.

6. יתרת סכום התביעה - נדחית מחוסר הוכחה ולאור הנימוקים שפורטו לעיל.

ניתנה והודעה היום כ"ז טבת תשע"ב, 22/01/2012 במעמד התובעים.


מעורבים
תובע: צח צבי דהן
נתבע: מחסני היבואנים-ר.ר קדמיאל 2011 בע"מ
שופט :
עורכי דין: