ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד הולילנד תיירות בע"מ ביום 10 הופסק מרשם :

1. מדינת ישראל

נ ג ד

1. הולילנד תיירות (1992) בע"מ ביום 6.4.10 הופסק מרשם

2. הולילנד שירות לנופש (ישראל) בע"מ ביום 6.4.10 הופסק

3. הולילנד פארק בע"מ

4. אליעזר מנחם שמחיוף

5. מאיר יעקב חיים הכהן רבין חיימוב

6. הלל אליאס ארנסטו צרני

7. שולמית זקן

8. אורי שיטרית

9. אביגדור קלנר

10. אמנון ספרן

11. דן דנקנר

12. שמעון גל און

13. אהוד אולמרט

14. אורי לופוליאנסקי

15. יעקב אפרתי

16. אברהם אריה פנר

17. ידיעות אחרונות

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

ד"ר עודד מודריק-שופט, סגן נשיא

החלטה

מאז הדיון שקוים ביום 18.1.12 התרחשו שני מהלכים "חד-צדדיים". האחד הוא משלוח "מודעה" מטעם הנאשם מספר 1 שבה נכלל ציטוט מתוך דברים שאמר עו"ד יצחקניא בא כוחו של עד המדינה בראיון לתוכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל ביום 19.1.12 שמהם עולה כי לעד המדינה אין התנגדות להתרת פרסום שמו ופרטים מזהים אודותיו.

המהלך השני הוא פנייה של באת כוח המאשימה אליי בבקשה לשמוע התייחסות של גורם משטרתי בכיר לסוגיית איסור הפרסום. לפי שסברתי שהגורם המשטרתי מתכוון להציג לפניי הבהרות למסמכים החסויים שהוגשו לעיוני הסכמתי לדבר.

ביום 20.1.12 התייצבו בלשכתי תנ"ץ ורדה שחם, סגן ראש אח"ק ובאת כוח המאשימה. שמעתי מפי תנ"ץ שחם סקירה שעיקרה תיאור של דפוס מדיניות משטרתית הנוהג למן חקיקת חוק ההגנה על עדים. רק מעט מן הדברים נגעו לעניין הקונקרטי. לשאלתי ענתה תנ"ץ שחם - ועו"ד ליאת בן ארי שווקי החרתה החזיקה אחריה - שמאז שנחקק החוק נקבעה מדיניות ביחס לכל עדי המדינה המאוימים של דרישת מניעת פרסום פרטים מזהים. אין זו גישה הננקטת ביחס לעד המדינה דנן בלבד.

ביקשתי מבאת כוח המאשימה למסור על כך הודעה לבית המשפט. הודעה כזאת הוגשה היום (סעיפים 1-3 להודעה משקפים את ההתייחסות הכללית שנמסרה לי מפי תנ"ץ שחם).

עו"ד בן ארי ותנ"ץ שחם התייחסו גם לעניין עמדתו של עד המדינה עצמו בסוגיית איסור הפרסום. סברתן היא שברמה העקרונית הצורך שרשויות האכיפה רואות בהגנה על העד עשוי לפעמים להשתרע על רוחב יריעה שהוא עצמו אינו חש בנחיצותו. ברמה הפרטנית נאמר לי שעד המדינה חושש מאד מהשלכות הפרסום והוא אינו רוצה בו כל עיקר.

בלי לנקוט כעת עמדה ביחס להשלכות של עמדת עד המדינה אני מבקש לברר את עמדתו באורח מוסמך (אינני יכול להידרש לאמירות מעומעמות למדיי של עורך דין המשמיע קולו בראיון רדיו ולאמירות של באת כוח המאשימה שהן בחזקת ידיעה מכלי שני או שלישי). אבקש, אם כן שהתייחסות עד המדינה תימסר לי בתצהיר שלו ערוך כדין וזאת עד יום 26.1.12.

באי כוח המבקשת וכן הסנגורים של נאשמים 5, 7, 8 ו-11 (שהתייצבו לדיון והשמיעו בו את עמדתם) רשאים להגיב להודעה מטעם המאשימה בתגובה קצרה (עמוד אחד לכל היותר) עד יום 25.1.12.

בנסיבות אלה תינתן החלטתי בבקשה בראשית השבוע הבא.

ניתנה היום, כ"ז טבת תשע"ב, 22 ינואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: הולילנד תיירות בע"מ ביום 10 הופסק מרשם
שופט :
עורכי דין: