ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אברהם כהן נגד מדינת ישראל :

אברהם כהן

נ ג ד

מדינת ישראל

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתעבורה באשקלון

כב' השופט שמעון לייבו

החלטה

בפניי בקשה להארכת מועד להישפט לפי ס' 230 לחסד"פ וזאת בגין שתי דוחות תנועה, האחת מיום 2.8.10 שמספרה 8102363389 בגין אי מתן זכות קדימה במעבר חציה והשניה מיום 4.6.08 שמספרה 4101211414 בגין אי ציות לתמרור ב-42.

סעיף 230 מאפשר לבית המשפט להאריך מועד בכל הנוגע לבקשה להישפט מנימוקים מיוחדים שירשמו.

הפסיקה פרשה את אותם נימוקים מיוחדים כנימוקים דומים הקיימים בסעיף 130 (ח') לחסד"פ והנוגעים לביטול פסק דין אשר ניתן בהעדר. יעויין ע"פ 40395/07, מחוזי (י-ם) גרין נ' מ"י.

התנאים אשר נקבעו בסעיף זה הינם תנאים חילופיים שאינם מצטברים בכל הנוגע בסיבות שאינן תלויות במבקש ושמנעו ממנו להגישה במועד וכן חשש אמיתי לעיוות דין.

המבקש הגיש בקשה בתחילת חודש ינואר, לבקשתו לא צרף כל תצהיר הנוגע לרקע לעבירות ולמהות הכפירה כנדרש על פי הפסיקה. יעויין ברשות ע"פ 9142/01 איטליא נ' מ"י וכמו כן לא נכנס לפרטי הגנתו ולכן בעצם הבקשה אין כדי לבסס הנחה שההרשעה נעשתה בטעות, יעויין ב"ש מחוזי (י-ם) 8935/09 כדורי נ' מ"י.

כל מהות הבקשה הינה הרצון להימנע מפסילה מנהלית בגין נקודות אשר צבר לחובתו במשך שנים.

המבקש אף לא העלה כל טענה ביחס לסיבת השיהוי בהגשת הבקשות, מועד העולה כדי כשנה וחצי ממועד מתן הדוחות.

לאור האמור אין בבקשת המבקש כל נימוק מניח את הדעת בכל הנוגע לשיהוי הרב שחל במקרה זה.

בכל הנוגע לחשש של עיוות דין, הרי במקרה זה כפי שציינתי לעיל לא ירד המבקש לפרטי כפירתו ואף לא צרף כל תצהיר בנדון, טענה בעלמא כי הנאשם כופר אינה מספקת לצורך עמידה בתנאי הסף אחרת כל מקרה של כפירה יהווה משום עיוות דין.

"העובדה שהמבקש כפר בפני השוטר שרשם את הדוח ובפני בית המשפט אין משמעותה שיש לבטל את פסק הדין כדי למנוע עיוות דין. לשיטה זו קו מפריד כל מי שכופר ולא התייצב זכאי לביטול פסה"ד, ולא היא" (רע"פ 1773/04 אלעוברה נ' מ"י).

לאור האמור לעיל, בקשת המבקש להארכת מועד להישפט נדחית.

ניתנה היום, כ"ז טבת תשע"ב, 22 ינואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אברהם כהן
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: