ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משטרת מרחב חוף / מטה מרחב חוף - חיפה נגד חמאד ותד :

משטרת מרחב חוף / מטה מרחב חוף - חיפה

נ ג ד

חמאד ותד

בית משפט השלום בחיפה

בפני כב' השופט א. סלאמה, סגן נשיא

ב"כ המבקשת - רס"ר שגיב ביטון

ב"כ המשיב - עו"ד דרוויש

החלטה

בפניי בקשה להורות על מעצרו של המשיב למשך 15 ימים, לאחר שיוחסו לו חשדות של ניסיון לגרום למותו של אדם, קשירת קשר לפשע, ירי בנשק חם באזור מגורים והיזק בחומר נפיץ.

מדובר בחשדות חמורים ביותר מהחמורים שבחוק העונשין וכאשר חומר החקירה הנוגע לתיק הוא חומר חקירה רב, אשר הונח בפניי הן בדיון הקודם שהתקיים בעניינו של המשיב והן היום.

עיינתי בתיק החקירה, בעיקר בדו"ח סודי שהונח בפניי יום ובו תמצית פעולות החקירה שנעשו מאז מעצרו של המשיב ופעולות חקירה נוספות שבכוונת המשטרה לבצע כשלדידה המשיב אמור להיות במעצר מאחורי סורג ובריח.

ב"כ המשיב ביקש לשחרר את מרשו לחלופת מעצר, לחילופין להאריך את המעצר לתקופה מינימלית ביותר, שכן לדידו המשיב שיתף פעולה, מסר אליבי ואליבי זה אומת ומשכך אין צורך בהמשך מעצרו.

לאחר שעיינתי שוב בחומר החקירה מצאתי, כי החשד הסביר אשר קושר את המשיב למיוחס לו עדיין שריר וקיים וכי חומר החקירה שנאסף יש בו כדי להצביע על מעורבות של המשיב במעשים או בחלקם.

החקירה לא נמצאת בשלביה הראשונים שכן חלפו מאז המעצר שמונה ימים בהם בוצעו פעולות חקירה רבות, אולם לאחר שעיינתי בפעולות הנוספות שיש לבצע מצאתי כי יש מקום בהארכת המעצר לתקופה מספקת על מנת שלא יהיה שיבוש בחקירה, ובשים לב לעילת המסוכנות שאף מתחייבת מהחשדות המיוחסים למשיב.

נתתי את דעתי גם להיקף פעולות החקירה שבוצעו ומצאתי שהמשטרה פעלה באופן סביר ולא שקטה על שמריה, משמע - שהארכת המעצר הראשונה לא היתה לחינם אלא נוצלה בהתאם לצורכי החקירה ובהתאם להתקדמותה.

שקלתי לבקשת הסניגור וכמתחייב אם ניתן להשיג את מטרות המעצר ע"י חלופה מתאימה שתפגע בחירותו של המשיב ממעצר ממש, אך נוכח פעולות החקירה הרבות שיש לבצע, מהותן והיקפן של פעולות אלה, מצאתי שהדבר אינו אפשרי בשלב הזה וזה נוכח עילות המעצר הקיימות כאמור לעיל.

באשר למשך התקופה ועל מנת להמשיך ולפקח על התקדמות החקירה נראה לי כי ניתן להסתפק בתקופת מעצר פחותה מהמעצר שהתבקשה.

השורה התחתונה היא, שאני מאריך את מעצרו של המשיב עד ליום 30.1.12 בשעה 10:00.

באם תסתיים החקירה קודם למועד הנ"ל ותחליט המשטרה לשחרר את המשיב, מוסמך קצין משטרה לשחרר את המשיב ממעצרו, אף מבלי להביאו לבית המשפט.

ניתנה והודעה היום כ"ז טבת תשע"ב, 22/01/2012 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: משטרת מרחב חוף / מטה מרחב חוף - חיפה
נתבע: חמאד ותד
שופט :
עורכי דין: