ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד יוסף שחאדה :

מדינת ישראל

נ ג ד

1. יוסף שחאדה

2. ראמי שחאדה

בית משפט השלום בעכו

בפני כב' השופט משה אלטר, סגן נשיא

הסנגורים - עו"ד מוסטפא אבו אחמד וח'אלד אבו אחמד

החלטה

נדחה למתן החלטה לאחר הפסקה, במהלכה אעיין בחומר החקירה.

<#4

החלטה

שני החשודים שבפניי נעצרו ביום 15/1/12 בחשד כי בתאריך 8/10/11 השתתפו, יחד עם האחרים, בקטטה המונית שהתרחשה בדיר חנא וכי במהלך הקטטה הם נראו מחזיקים אקדחים ומבצעים ירי באוויר, תוך סיכון החולפים במקום.

מאז שנעצרו, הוארך מעצרם של החשודים פעמיים ועתה בפניי בקשה להאריך את מעצרם בחמישה ימים נוספים. לפי המצויין בבקשה, הארכת המעצר מבוקשת לצורך "העברת התיק לתביעות גליל לצורך הגשת כתב אישום" נגד החשודים.

תיק החקירה הובא הבוקר לעיון התביעות, כנראה כדי שתוכן הצהרת תובע על מנת שניתן יהיה להגיש בקשה להארכת מעצר לפי סעיף 17 (ד) לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה- מעצרים), התשנ"ו - 1996, אולם התובעת שעברה על תיק החקירה הגיעה למסקנה שהחקירה עדיין לא מוצתה ומסרה לחוקר רשימת פעולות חקירה נוספות לביצוע, אותה סימנתי באות א'.

התלבטתי האם להיעתר לבקשה, זאת לאור העובדה שתיק החקירה היה בעיון התביעות ביום 20/1/12 ובאותו יום נמסרה לחוקר רשימת פעולות חקירה לביצוע - פעולות שלדברי החוקר בוצעו כולן מאז ועד היום - ולא ברור מדוע לארבע הפעולות המבוקשות במסמך שהוצג לעיוני היום אין זכר באותה רשימה, למרות שלא מדובר בפעולות חקירה שהצורך לבצען נובע מהתפתחויות בחקירה שאירעו לאחר הארכת המעצר הקודמת. לטעמי, היה מקום לכלול פעולות אלה ברשימת פעולות החקירה שהוכנה ב- 20/1/12.

לאחר התלבטות, אני מחליט בסופו של יום להאריך את המעצר ביומיים נוספים, זאת בשל העובדה שנוכחתי לדעת כי יש ראיות לביסוס החשד המיוחס לשני החשודים ולאור מהות העבירות וחומרתן ומקווה שבעיון הבא בשלוחת תביעות עכו, לא יעבור על חומר החקירה תובע חדש שיחליט שיש עוד פעולות חקירה לביצוע, שכן, אם תוגש בקשה להארכת מעצר נוספת לצורך ביצוע פעולות חקירה שאין להם זכר במסמך שהוגש לי היום, לא איעתר לבקשה.

אשר על כן, אני מורה להאריך את מעצרם של שני החשודים עד יום ג', 24/1/12, שעה 14.00 .

ניתנה והודעה היום כ"ז טבת תשע"ב, 22/01/2012 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: יוסף שחאדה
שופט :
עורכי דין: