ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עאדל כרים רגבי נגד נאיף סלימאן מוחמד כחלה :

1. עאדל כרים רגבי

2. הייתם עאדל רגבי

ע"י ב"כ עו"ד איימן אבוריא

נ ג ד

נאיף סלימאן מוחמד כחלה

ע"י ב"כ עו"ד עודד אפיק

בית המשפט המחוזי בירושלים

לפני כבוד השופטת גילה כנפי-שטייניץ

החלטה

בקשה למתן צו מניעה זמני האוסר על המשיב לפנות את המבקשים מהנכס הידוע כחלקה 148 בגוש 30160 (להלן- הנכס), עד להכרעה בתביעת המבקש 2 למתן פסק דין המצהיר כי הוא בעליו של הנכס.

המשיב מתנגד לבקשה.

לאחר ששקלתי את טענות הצדדים, הגעתי למסקנה כי דין הבקשה להידחות, הן מחמת שלא הוכחה זכותם לכאורה של המבקשים לסעד המבוקש והן משיקולים שבמאזן הנוחות.

המשיב הגיש לבית משפט השלום בירושלים, עוד בשנת 2007, תביעה בסדר דין מקוצר לסילוק ידם של המבקשים מן הנכס. המשיב טען כי הנכס בבעלותו וכי המבקשים פלשו לנכס, שלא כדין, בשנת 2007, ומתגוררים בו מאז. מנגד טענו המבקשים כי רכשו את הנכס מסוחר נדל"ן, שרכשו מגב' מייסון פואד אברהים, שרכשה אותו מן המשיב בשנת 2001. לאחר כחמש שנות התדיינות, שהתאפיינו במחדלים דיוניים חוזרים ונשנים מצד המבקשים, ניתן נגדם פסק דין המורה על סילוק ידם מן הנכס, אף זאת בעקבות מחדלים דיוניים של המבקשים. בקשה לביטולו של פסק הדין נדחתה ע"י בית משפט השלום, ובקשת רשות ערעור שהוגשה לבית המשפט המחוזי נדחתה (רע"א 40231-05-11). המבקשים לא אמרו נואש והגישו בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון, ואף זאת נדחתה בהחלטה שניתנה ביום 20.12.11 (רע"א 5673/11). מכאן, כי נגד המבקשים קיים פסק דין חלוט המורה על סילוק ידם מן הנכס.

משנקבעה זכותו של המשיב לקבל לידיו את החזקה בנכס, בפסק דין חלוט, ולאחר שטענות המבקשים נבחנו בשלוש ערכאות, לא ניתן לומר כי הוכחה, לכאורה, זכותם של המבקשים לחזקה בנכס. בנסיבות האמורות, בהן הוכרה זכותו של המשיב לחזקה בנכס, לאחר שנות התדיינות ממושכות שהתאפיינו "במחדלים דיוניים חוזרים ונשנים [של המבקשים] המעידים על זלזול בהליך השיפוטי ועל נסיונות חוזרים להתיש את הצד שכנגד ו'למשוך' זמן" (החלטת בית המשפט המחוזי ברע"א 40231-05-11), גם מאזן הנוחות פועל לטובת המשיב.

הבקשה נדחית.

החלטת בית המשפט מיום 9.1.12 המורה על עיכוב ביצוע הפינוי - תבוטל.

המבקשים ישלמו למשיב את הוצאות הבקשה בסך 10,000 ₪. ההוצאות יחולטו מתוך סכום העירבון שהופקד.

המזכירות תעביר ההחלטה לב"כ הצדדים. עוד תעביר למשיב, באמצעות בא כוחו, סך 10,000 ₪ מתוך העירבון הכספי שהפקידו המבקשים.

ניתנה היום, כ"ז טבת תשע"ב, 22 ינואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עאדל כרים רגבי
נתבע: נאיף סלימאן מוחמד כחלה
שופט :
עורכי דין: