ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד י. ד. ב. :

מדינת ישראל

נ ג ד

י. ד. ב. (עציר)

בית משפט השלום בפתח-תקוה

בפני כב' השופטת ריקי שמולביץ

ב"כ המבקשת, עו"ד יניב פרטוק

ב"כ המשיב, עו"ד מירי אוזן - סנגוריה ציבורית

החלטה

לפני בקשה למעצרו של המשיב עד תום ההליכים המשפטיים נגדו אשר הוגשה בד בבד עם כתב אישום המייחס לו עבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות ותקיפה חבלנית בנסיבות מחמירות נגד בת הזוג שלו.

ב"כ המשיב מסכימה לקיומן של ראיות לכאורה ועילת מעצר לשלב זה של הדיון ולמען הסר ספק, עיינתי אני בתיק החקירה, מודגש כי מדובר בעיון ראשוני ואני סבורה כי קיימת תשתית ראייתית לכאורית מספקת כנגד המשיב לשלב זה של ההליך.

לאור הראיות בתיק החקירה, בשים לב לתוצאות הבדיקה הפסיכיאטרית שנבדק המשיב במיון בבית החולים גהה ביום 19.1.12, בשים לב להתנהגותו של המשיב באולם, כאשר מהתיק עולה אינדיקציה של אבחנה בעבר של מחלת נפש ושימוש בסמים , סברתי כי טרם קבלת החלטה בשאלת שחרורו של המשיב, יש לקבל חוו"ד פסיכיאטרית מעודכנת אודות מצבו.

ב"כ המשיב קיבלה את ההצעה . כמו כן, המשיב ובאת כוחו נתנו הסכמתם לאשפוז להסתכלות לצורך מתן חווה"ד ככל שהפסיכיאטר המחוזי ייקבע כי יש צורך לכך.

לפיכך, אני מורה לשב"ס להעביר את המשיב לבדיקה פסיכיאטרית במעצר עד מחר - 23.1.12 - בשעה 13:00.

כאמור לעיל, ככל שהפסיכיאטר המחוזי יקבע כי יש צורך באשפוז להסתכלות לצורך מתן חווה"ד, הרי שהמשיב ובאת כוחו מסכימים לכך.

אני דוחה את המשך הדיון בבקשה ליום 26.1.12 בשעה 11:30.

המשיב ישאר במעצר עד להחלטה אחרת ויובא לדיון על ידי שב"ס.

תשומת לב הפסיכיאטר המחוזי וצוות בית החולים כי לדברי אביו של המשיב , המשיב לקה בעבר ב-MNS- תסמונת נרולפטית ממהירה בעקבות זריקת קלופיקסול אנטי פסיכוטי והיה מאושפז בטיפול נמרץ כוויה קרה עם סכנה לחייו. לכן, לדברי האב, אסור באופן מוחלט לתת לו זריקה אנטי פסיכוטית כלשהי וגם בכל הנוגע לתרופות אנטי פסיכוטיות, צריך לנהוג איתו בזהירות יתרה.

אני מורה לשב"ס למסור עותק החלטה זו ביד לצוות בית החולים עם הבאתו של המשיב לבדיקה הפסיכיאטרית ולהפנות תשומת לב צוות בית החולים במיוחד לחלק זה של ההחלטה.

עוד אני מורה לשב"ס ולצוות בית החולים הפסיכיאטרי להשגיח על המשיב השגחה קפדנית ולנקוט בכל האמצעים להבטחת שלומו ובטחונו וזאת לאור האמור בבדיקה הפסיכיאטרית שנערכה לו כאמור במיון בבית החולים גהה ביום 19.1.12 . דהיינו, כי הוא זקוק להשגחה צמודה מחשש לאובדנות.

הפסיכיאטר המחוזי יואיל להגיש חוות דעתו לביהמ"ש בהקדם האפשרי ובכל מקרה לא יאוחר ממועד הדיון הנדחה.

ניתנה והודעה היום כ"ז טבת תשע"ב, 22/01/2012 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: י. ד. ב.
שופט :
עורכי דין: