ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד דוד דוידי :

מדינת ישראל

נ ג ד

דוד דוידי

בית משפט השלום בתל-אביב-יפו

בפני כב' השופט שמאי בקר

ב"כ המבקשת עו"ד קליינפלד

ב"כ המשיב עו"ד מישאלוף

החלטה

נגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו שלל עבירות של פזיזות ורשלנות בעיסוק בגז, ועיסוק בעניינים אלו ללא רישיון. מאחורי המילים הבלתי מרשימות הללו, הסתתר סיכון לא מבוטל, לשון המעטה, כאשר התמונות המציירות כיצד בלוני גז אוחסנו או שונעו, חלקם ליד תחנת דלק, מלמדות על כך כי המשיב יכול היה, בפזיזותו, "להרים" את חלק מדרום תל-אביב באוויר.

המשיב נמצא במעצר בית, ביבנה, תחת פיקוחה של אחותו, בלבד.

היום מבקשת ההגנה, להחזירו לבית משפחתו בתל-אביב, תחת פיקוח האישה, בבית, במסגרת מעצר בית לילי, ושילובו בעבודה אצל גיסו, מנהל המכללה לריתוך - יש דבר כזה - בתל-אביב.

לאחר ששמעתי את הצדדים, וראיתי את התמונות, כאמור לעיל, אני סבור כי יש צדק רב בטיעוני המדינה, אולם אלה יפים לשלב העונש. המשיב ממילא נתון במעצר בית, ולגבי דידי, בהתקיים פיקוח טוב, אין מניעה כי ישהה בתל-אביב, שוב אצל אשתו וילדיו, ואף יצא לעבודה לגיטימית, תחת עינו הפקוחה של גיסו, אשר עשה עליי רושם מצוין כמפקח.

מבלי לפגוע חלילה באחות היבנאית, קשה להאמין כי היא מפקחת טובה יותר ממר גל אמיר, אשר ממנו התרשמתי היום, כמי שנרתם לסייע ביד המשיב, וגם ביד בית המשפט, בתור מפקח.

הנה כי כן, אם אני יכול להיטיב למעשה את הפיקוח על המשיב, תוך שאני מביא בחשבון את העובדה כי גם ביבנה קיימים בלוני גז, אני סבור כי ניתן לקבל את בקשת ההגנה, בקשה מדודה לעת הזאת, הכוללת מעצר בית לילי, ועל כן אני מורה כדלקמן:

המשיב יחזור תל אביבה, וישהה במעצר בית לילי ברחוב גוש עציון 13 בתל-אביב, בדירת המשפחה, תחת עינה הפקוחה של אשתו, הגברת אלה דוידי שתחתום על ערבות צד ג' בסך 20,000 ₪, לאחר שהובהרה לה חובתה כמפקחת.

מעצר הבית יחל בשעה 18:00 ויסתיים בשעה 08:00.

החל מהשעה 08:00 יוכל מר גל אמיר, מהמכללה האמורה, לאסוף את המשיב לעבודה, להיות צמוד אליו לאורך כל היום, ולהחזירו הביתה עד השעה 18:00. מר אמיר יחתום על ערבות צד ג' בסך 50,000 ₪.

בית המשפט העליון קבע לא אחת כי עדיף נאשם המתפרנס למחייתו, על פני כזה המטפס על 4 קירות בית מעצרו, ואני סבור כי בנסיבות העניין ניתן ללכת בתוואי האמור, קל וחומר שעה שהמשיב ממילא נמצא במעצר בית.

יפר המשיב את האמון שניתן בו, כבר בשלב זה, רק פחות מחודש לאחר שחרורו, אזי יעצר ויובא בפני שופט, והיחס הסלחני יתפוגג, היה כלא היה.

ההחלטה תכנס לתוקפה החל מיום 24.1.12 שעה 12:00, על מנת לאפשר לתביעה להרהר או לערער על ההחלטה, כאשר חזקה עליה כי אם תחליט קודם לכן תודיע לסנגור.

ניתנה והודעה היום כ"ז טבת תשע"ב, 22/01/2012 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: דוד דוידי
שופט :
עורכי דין: