ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוסף ארביב נגד מדינת ישראל :

יוסף ארביב

נ ג ד

מדינת ישראל

בית משפט השלום בטבריה

כב' השופט דורון פורת

החלטה

בפניי בקשה להורות מה ייעשה בסכום כסף של 7,400 ₪ אשר נתפסו בחיפוש שנערך בחדרו של יעקב קונקי (להלן: "מר קונקי").

בפניי התייצבו המבקש, יוסף ארביב (להלן: "מר ארביב"), וכן הטוענת לרכוש, גב' רובין לווט (גרושתו של יעקב קונקי) (להלן: "גב' לווט").

לטענתו של מר ארביב הכסף נגנב מחדרו. מר ארביב שכר חדר סמוך לחדר בו התגורר מר קונקי. מארון בחדרו של מר ארביב נגנב סכום כסף גדול, אשר הוחזק בשטרות של 100 ו-200 ₪. מר ארביב הבחין במר קונקי כאשר כפפות על ידיו וברשותו צרור של מפתחות המנסה לפתוח דלת של חדר בסמוך לחדרו. מר קונקי נמלט מהמקום. מר ארביב הגיש תלונה במשטרה ולמחרת היום ערכה המשטרה חיפוש בחדרו של מר קונקי ומצאה, בין היתר, את הסך של 7,400 ₪.

הגב' לווט טוענת כי כספים רבים נגנבו ממנה, במועדים שונים, על ידי מי שהיה בעלה, מר קונקי, ולכן סכום הכסף שנתפס מגיע לה. בפיה של הגב' לווט טענות, כי בשל טעמים של צדק ראוי להשיב לה את הכסף מאחר והיא מצויה בקשיים כלכליים מרובים.

בחנתי את טענותיה של הגב' לווט. ההכרעה באשר למי יוחזר הכסף שנתפס איננה שאלה של מי מצבו הכלכלי קשה יותר, כי אם שאלה למי יש זיקה רבה יותר לסכום הכסף שנתפס.

טענותיה של הגב' לווט באשר לכסף הן טענות כלליות. הטענה באשר לכספת שנגנבה מביתה ע"י מי שהיה בעלה היא רחוקה ומרוחקת מהאירוע שבפניי. לדבריה של הגב' לווט הכספת נגנבה שנתיים קודם לכן.

בחנתי את הזיקה של מר ארביב לסכום הכסף שנתפס והוא אכן הצליח לבסס זיקה המצדיקה את החזרת הכסף לרשותו. סכום הכסף שנתפס אכן היה בשטרות של 100 ו-200 ₪ כפי שאכן בפועל נמצא. ברשותו של יעקב קונקי נמצא מפתח מתאים לפתיחת הדלת של חדרו של מר ארביב. מר ארביב הבחין ביעקב קונקי כאשר כפפות על ידיו וכשהוא מנסה לפתוח את אחת מהדלתות בקומפלקס שבו התגוררו.

מר יעקב קונקי אשר הוזמן לדיון, לא התייצב היום כמו גם לא התייצב בישיבה הקודמת. נחה דעתי כי הודעה מפורטת על קיום הדיון ועל המשמעות באם לא יתייצב לדיון, נמסרה לו ע"י משטרת ישראל.

אני מורה בזאת על החזרת הסך שנתפס, 7,400 ₪, למר ארביב.

המזכירות תמציא העתק החלטה זו לצדדים וכן לגב' לווט רובין.

המזכירות תחזיר למשטרה את תיק החקירה.

ניתנה היום, כ"ז טבת תשע"ב, 22 ינואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יוסף ארביב
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: