ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד שמעון יוסי ועקנין - בעצמו :

מדינת ישראל

ע"י ב"כ עו"ד רומן זילברמן

נ ג ד

שמעון יוסי ועקנין (עציר) - בעצמו

ע"י ב"כ עו"ד ורד אברהם

בית משפט השלום בבאר-שבע

בפני כב' השופט דניאל בן טולילה

החלטה

נגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של איומים והפרת הוראה חוקית.

על פי האמור בכתב האישום, המשיב שוחרר ביום 8.1.2012, על ידי פק"ד גיא ויץ בתנאים הכוללים, בין היתר איסור כניסה ויצירת קשר עם המתלוננת למשך 15 ימים.

על פי האמור בעובדות כתב האישום, ביום 11.1.2012 הגיע המשיב לבית המתלוננת, והמתין בסמוך לדלת ביתה, ובהמשכו של אותו ערב, ביום 12.1.2012 בסמוך לאחר חצות, איים על המתלונן אלעד לוי, לאחר שיצא מביתה של המתלוננת, וזאת על ידי כך שאחז מוט ברזל הניף אותו כ-6 פעמים לכיוונו של המתלונן.

בין היתר, המשיב שאל את המתלונן מה עשה בביתה של המתלוננת, ואיים עליו בין היתר על ידי כך שאמר לו שלא יתקרב אל המתלוננת כי אינו מכיר אותו וזאת בכוונה להפחידו.

בהמשכו של היום, בשעות הצהריים, התקשר המשיב לבית המתלוננת, ואיים עליה בכך שאמר לה שאם לא תפסיק עם השטויות שהיא עושה יראה לה מה זה, וזאת בכוונה להפחידה.

במהלך הדיון שבפניי הסכימה ב"כ המשיב לקיומן של ראיות לכאורה, למעט ההסתייגות הנוגעת למספר הפעמים אותו הניף המשיב לעבר המתלונן , הסתייגות אשר ב"כ המבקשת אף הסכים לה.

לענין זה אציין כי לצורך החלטה זו לא מצאתי רבותא בדבר מספר הפעמים אותו הניף המשיב את אותו מוט ברזל ואת המסוכנות הנשקפת מן המשיב מוצא בית המשפט, ביתר הדברים המפורטים בכתב האישום.

כאמור, מדובר במי שמגיע לבית המתלוננת חרף הוראה חוקית שניתנה בעניינו, דבר אשר הוא לכשעצמו מלמד על קושי ליתן אמון, אולם לגופם של דברים, התנהגותו הרכושנית כלפי גרושתו, היא זו המלמדת על המסוכנות. עצם ההגעה לביתה, חרף ההוראה החוקית, ולכאורה המתנה במקום עד אשר הגבר שנמצא בבית יצא מן המקום, והאיומים תוך שימוש במוט ברזל, מלמדים על המסוכנות הנשקפת מן המשיב כלפי המתלוננים בתיק.

כאמור, אין המדובר באירוע יחיד, ונדמה כי המתואר בכתב האישום הינו המשך לרצף מעשה אלימות, לכאורה אותה מפנה המשיב כלפי המתלוננת. ביחס לכך אציין כי למשיב רישום, ללא הרשעה, מיום 23.1.2011, שעניינו גם כן תקיפתה של המתלוננת, וכן תלוי ועומד נגדו כתב אישום נוסף שבמסגרת ת"פ 11123-12-11, שגם במסגרתו הפר המשיב צו שניתן מאת כב' השופטת לוין, במסגרת הליך בבית המשפט לענייני משפחה ואגב כך איים על המתלוננת איומים שונים.

בצד דברים אלו, לא ניתן לומר שלא ניתן לשקול בעניינו של משיב זה, שחרור לחלופה, שכן כאמור אין המדובר במי שלחובתו הרשעות קודמות למעט אותו רישום קודם. המיוחס למשיב בכתב האישום, ובתיקים הקודמים, הנוגעים למערכת היחסים בינו לבין המתלוננת, אינם מצוים ברף הגובה, וכאשר המסוכנות הינה קונקרטית ולא כלפי כולי עלמא, הרי בהינתן חלופה הרמטית יש אפשרות להורות על שחרורו.

בנסיבות המתוארות לעיל, ובשים לב לכך שמדובר ברצף של אירועים, וכן בשני מקרים של הפרת הוראה חוקית, מן הראוי שחלופה זו תבחן על ידי שירות המבחן , אשר יתן דעתו למכלול הנסיבות המאפיינות את המשיב, וכן לחלופה המוצעת שפרטיה:

מר עזרא וקנין טלפון: ***-******* או הגברת סיגל טובול טלפון: ***-*******.

דוחה להמשך דיון בעניינו של המשיב ליום 12.2.2012 בשעה 14:00.

עותק החלטה זו יועבר לידי שירות המבחן, אשר יגיש תסקיר מעצר עד למועד הנדחה.

המשיב יהיה עצור עד למתן החלטה אחרת ויובא לדיון באמצעות שב"ס.

מתיר למשיב 3 שיחות טלפון על פי הנהלים.

ניתנה והודעה היום כ"ז טבת תשע"ב, 22/01/2012 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: שמעון יוסי ועקנין - בעצמו
שופט :
עורכי דין: