ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלומי דהן נגד ועדת השחרורים :

שלומי דהן

נ ג ד

1. ועדת השחרורים

2. היועץ המשפטי לממשלה

בית המשפט המחוזי מרכז

כב' השופט אברהם טל, סג"נ - אב"ד

כב' השופט צבי דותן

כב' השופט שאול מנהיים

העותר ובא כוחו עו"ד זאב אלוני

ב"כ המשיב 2 עו"ד יעל זליג

פסק דין

העותר מרצה עונש מאסר חמישי (לרבות שני עונשי מאסר בעבודות שירות) למשך 41 חודש בגין עבירות סחר בסמים, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, הפרת הוראה חוקית, רשלנות בהחזקת חיה, הכשלת שוטר, החזקת סכין, החזקת סמים לשימוש עצמי, איומים, היזק לרכוש והעלבת עובד ציבור נושא ת.פ. 14345-08-09 (שלום ת"א), ות"פ 3706/09 ואח' (שלום ראשל"צ), והוא עותר כנגד החלטת המשיבה 1 מיום 22.9.11 שלא לשחרר אותו על תנאי.

ב"כ העותר טוען בכתב העתירה ובטיעוניו בפנינו כי שגתה הועדה כאשר לא הביאה בחשבון את הקורסים הרבים והמגוונים שעבר העותר במהלך מאסרו, את העובדה שהוא נמצא באגף תורני ובדיקות השתן שמסר נמצאו ללא שרידי סם, את העובדה ששמר על רצף תעסוקתי משך שנים עד מאסרו, ואת התנהגותו החיובית הגלויה בין כותלי בית הסוהר, כאשר לאחר שחופשותיו הופסקו חזר לסבב חופשות בחודש אוג' האחרון.

ב"כ העותר טוען כי הועדה היתה צריכה לשחרר את העותר על תנאי בתנאי התוכנית הטיפולית של העו"ס ירדן אולמן אשר מתאימה לצרכיו.

ב"כ המשיב 2 מתנגדת לשחרורו של העותר על תנאי ועומדת על נסיבות ביצוע העבירות בגינן הוא מרצה את מאסרו כאשר סחר בחשיש במספר הזדמנויות, הכשיל שוטרים שבאו לעצור אותו כאשר זרק את הסם לחצר ביתו, כאשר הפר במספר הזדמנויות את תנאי איזוק אלקטרוני שבהם שוחרר ממעצר, וכאשר איים על פקח והעליב אותו.

עיון בהחלטה נושא העתירה מעלה כי הועדה התייחסה בחומרה לעבירות בגינן מרצה העותר את מאסרו, במיוחד כאשר מעונש מאסר קודם שוחרר על תנאי בשנת 2003 וחזר לבצע עבירות.

כן התייחסה הועדה להפרות תנאי מעצר בית שהפר העותר כאשר ניתק את האיזוק האלקטרוני במספר הזדמנויות ובכך הוכיח שאין לתת בו אמון.

הועדה עיינה במידעים חסויים, שהוצגו גם בפנינו, ולמדה מהם שהתנהגותו הסמויה של העותר (אמנם הידועה על ידו), היא התנהגות שלילית ומשכך לא ניתן לומר שהתנהגותו הכוללת בין כותלי בית הסוהר היתה התנהגות תקינה.

הועדה לא התעלמה מעברו הפלילי המכביד של העותר, כשם שלא התעלמה גם מהתוכנית הטיפולית שהציג, אך קבעה, ובצדק, כי זו לא נותנת מענה יסודי לבעיות המיוחסות לעותר ומשכך אין בה כדי להבטיח שלא יחזור לסורו ולא ימשיך לעבור עבירות ויחזור לבין כותלי בית הסוהר.

לאור כל האמור לעיל, החלטת הועדה נושא העתירה היא החלטה סבירה, שלקחה בחשבון את כל השיקולים הראויים ומשכך אינה מצדיקה התערבות ערכאה שיפוטית.

אנו דוחים את העתירה.

ניתן והודע היום כ' טבת תשע"ב, 15/01/2012 במעמד ב"כ הצדדים והעותר.


מעורבים
תובע: שלומי דהן
נתבע: ועדת השחרורים
שופט :
עורכי דין: