ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רפאל כהן נגד יוסף חזום :

רפאל כהן

ע"י ב"כ עו"ד קצוטי

נ ג ד

1. יוסף חזום

2. יעקב כשדאי

3. פורום הדייג הישראלי I.F.F

ע"י ב"כ עו"ד יוסף יפרח

בית משפט השלום בחיפה

כב' השופט שלמה לבנוני, סגן נשיא

החלטה

1. בהחלטתי מיום 28.6.11 הוריתי על הגשת תצהירי עדויות ראשיות וקצבתי לתובע פסק זמן של 30 יום להגשתם. משעה שב"כ התובע לא הגיש תצהירים כאמור הונחה בפניי ביום 27.9.11 בקשת ב"כ הנתבעים למתן פסק דין מן הטעם האמור. בהחלטתי מיום 2.10.11 קצבתי לב"כ התובע פסק זמן של 20 יום ליתן תשובה לבקשה. הגם שהבקשה הומצאה ביום 2.10.11, לא ניתנה תגובה לבקשה ורשמתי כי אדרש לעניין ביום 13.11.11.

2. או-אז, דהיינו ביום 13.11.11, הוגשה בקשת ב"כ התובע הן להארכת מועד להגשת תגובה לבקשה למתן פסק דין, הן להארכת מועד להגשת תצהירי עדות ראשית. במצורף לבקשה הוגשו תצהירי העדות הראשית, ככל שאיעתר לבקשות שבפניי.

3. עיינתי בבקשה, בתשובה ובתגובה לה ומצאתי כי התנהלות התובע אינה מניחה את דעתי.

התובע הוא עורך דין במקצועו והוא מיוצג על ידי עורך דין. בבקשתו הוא מציין כי הוא הגיע להסדר עם בא-כוחו, שכל אחד מנהל משרד עצמאי באותו מקום, על דרך חלוקת העבודה בייצוגו של התובע על ידי בא-כוחו. ממשיך התובע ופורס שורה של בעיות אישיות שהוא נתקל בהן בעת האחרונה. כל אלו גרמו לכך, כמסתבר, שהתיק "נפל בין הכיסאות".

4. ואולם עצם התובנה האמורה אינה מקובלת עליי. משעה שהתובע בחר להיות מיוצג שומה היה על בא-כוחו ליטול את המושכות לידיו, באופן שלכאורה לא אמור להיות כל קשר בין בעיות התובע, שאין לי כל סיבה לחלוק על הממש והאמת שבהן, לבין התנהלותו הדיונית הנאותה הן כלפי חברו והן כלפי בית המשפט. ואם אכן התובע ובא-כוחו חולקים משרד אחד בוודאי שלא הייתה כל סיבה שלא להגיש בקשה להארכת מועד, שמן הסתם הייתי נענה לה, דבר שבשגרה.

5. אכן בדעתי להורות על הארכת מועד וכן בדעתי להאריך את המועד להגשת תצהירי עדות מטעם התובע, על מנת ליתן לו יומו בבית המשפט. ואולם בדעתי לחייבו בהוצאות הולמות. בעטיו של התובע מתארך הדיון. לנוכח יציאתי לחופשת שבתון מתוכננת בת ארבעה חודשים החל מ-1.3.12, ממילא אקצוב מועדים ממושכים לב"כ הנתבעים להגיש תצהיריו-שלו. כל אלו היו נמנעים אילו התובע היה מגיש תצהיריו במועד, ולמצער עותר להארכת מועד, אם מוסכמת אם לאו.

6. לפיכך בדעתי להידרש לתצהירי עדות מטעם ב"כ התובע שהוגשו ביום 13.11.11. הנני מחייב את התובע לשלם לנתבעים הוצאות משפט בסך 4,200 ₪ אשר ישולמו לידיו הנאמנות של ב"כ הנתבעים תוך 30 יום מיום המצאת החלטתי זו, ללא קשר לתוצאות ההליך.

7. הנני מורה לב"כ הנתבעים להגיש תצהירי עדויות מטעמו לא יאוחר מיום 11.7.12. אין טעם, מכל מקום, להגיש התצהירים לפני 1.7.12. לאחר שאלו יונחו בפניי אזמן ישיבת קדם משפט.

8. נדחה לתזכורת מעקב ליום 12.7.12.

9. המזכירות תמציא עותק מהחלטתי לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, י"ז טבת תשע"ב, 12 ינואר 2012, בהעדר הצדדים.

_________________________

שלמה לבנוני, שופט

סגן נשיא


מעורבים
תובע: רפאל כהן
נתבע: יוסף חזום
שופט :
עורכי דין: