ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אולגה רזניקוב :

מדינת ישראל

ע"י ב"כ עו"ד אסיף גיל

נ ג ד

אולגה רזניקוב (עציר)

ע"י ב"כ עו"ד אריאתה

בית משפט השלום בבאר-שבע

בפני כב' השופט דניאל בן טולילה

החלטה

זוהי בקשה להורות על מעצרה של המשיבה עד תום ההליכים נגדה.

נגד המשיבה הוגש כתב אישום המייחס לה פציעה בנסיבות מחמירות ותקיפת זקן.

על פי המתואר בכתב האישום, ביום 9.1.12, בהיותה בנתיבות בביתה, התפתח ויכוח בין המשיבה לבין אביה, במהלכה אחזה המשיבה סכין מטבח, והתקרבה למתלונן.

זה בתגובה, ניסה לגונן על עצמו, תפס בשערותיה ונשך אותה ותוך כדי אותו מגע, פצעה המשיבה את אביה על ידי כך שחתכה אותו ביד שמאל.

במהלך הדיון שבפניי הסכים ב"כ המשיבה לקיומן של ראיות לכאורה ועילת מעצר אולם סבור כי בתיק זה , חרף ההלכה של שימוש בסכין, יש מקום לשלוח את המשיבה לחלופה ,שהינה ראויה, לא כל שכן לנוכח נסיבותיה המיוחדות של המשיבה שבפנינו.

מנגד, ב"כ המבקשת סבור כי השימוש אותו עשתה המשיבה מעיד על המסוכנות הנשקפת ממנה וכי החלופה הקונקרטית שמוצעת לא תוכל לשמש עבודה משימה אותה היא נוטלת לאורך זמן.

לאחר ששמעתי טיעוני הצדדים ונדרשתי לחומר הראיות, הגעתי לכלל מסקנה כי ניתן להורות על שחרורה של המשיבה לחלופה המוצעת וזאת מן הטעמים הבאים:

ראשית, אכן קמה עילת מעצר סטטוטורית אך יש לבחון כל מקרה לגופו. בעניינו כאמור, מדובר באירוע בו המשיבה אגב עימות מילולי שהתפתח בביתה, עם אביה, אחזה סכין והאב כתגובה, נשך אותה, ומשך בשיערותיה, ורק אז, מצא עצמו פצוע. המדובר במשיבה ללא כל עבר פלילי, או תיקי מב"ד פתוחים, כך שהאירוע עצמו הינו חריג להתנהלות שלה, בית משפט מעיין בסכין האמורה, ומהתצלום עולה שמדובר בסכין מטבח למריחה, מבלי להמעיט בעצם המעשים, אין המדובר בלהב גדולה או סכין שהוחבאה אלא סכין אשר ממילא הייתה מצויה בבית, כך גם התיאור בדבר התקיפה מצד המתלונן, מלמד כי זו לא עשתה שימוש במטרה לפצוע את אביה אלא תוך כדי המגע וההתקוטטות ביניהם, זה גם המשיבה וגם המתלונן מציין כי ראה שזה מדמם.

עוד עולה כי פציעתו של המתלונן נעשתה לאחר שלדברי המשיבה, המתלונן החל לתקוף אותה, וזו הייתה אגב כך שהרים את ידה על מנת לתפוס את הסכין.

בית משפט בצד המיוחס למשיבה בוחן את החלופה המוצעת ובענייננו מדובר בחלופה שבשים לב לריחוק הגיאוגרפי הרב מן המתלונן, יש בה ליתן מענה למרבית הדרוש ביחס לתיק זה.

התייצבה בפניי דודתה של המשיבה , מדובר באישה נורמטיבית ללא עבר פלילי, מודעת לחובות המוטלות עליה, אינה עובדת, מודעת לרקע של ביצוע המעשים ומגנה אותם.

קושי מסוים מוצא בית משפט בכך שמדובר במפקחת יחידה , אולם, כפי שנמסר לי, מי שיתייצב גם כן בפני בית המשפט כמפקח חלופי הינו בעלה.

לציין כי במהלך הדיונים, התייצב גם המתלונן, אביה וביקש גם כן לומר מספר מילים וכפי שעולה מן הודעתו, זה אינו חושש ממנה, מעוניין לטובתה, וכי המעשה האמור אינו מאפיין את אורחותיה אשר רק בתקופה האחרונה, בשל גירושיה, חלה הידרדרות מסוימת.

כן לקחתי מעבר לנדרש, כי מדובר באמא לילדה צעירה, נתון הנשען ומשתלב עם יתר הנתונים שאמרתי.

בשים לב לכל האמור לעיל, הנני מורה על שחרורה של המשיבה בתנאים הבאים:

א. מעצר בית מלא ברח' 1121 , דירה 3, אילת.

ב. המשיבה תהיה בפיקוח מלא ותמידי של הגב' עדה בריקן ת.ז *********. טלפון: **********.

ג. הפקדה כספית על סך 2500 ₪.

ד. ערבות עצמית וערבות צד ג' של המפקחת בגובה 10,000 ₪.

ה. איסור יצירת קשר עם המתלונן.

דוחה את המשך הדיון בעניינה של המבקשת ליום 15.2.12 בשעה 14:00.

עותק החלטה זו יועבר לידי שירות המבחן, אשר יגיש תסקירו עד למועד הנדחה, לרבות התייחסות להקלות אפשריות בתנאים בו מצויה המשיבה וכן התייחסות למסוכנות הנשקפת ממנה.

ניתנה והודעה היום ט"ז טבת תשע"ב, 11/01/2012 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אולגה רזניקוב
שופט :
עורכי דין: