ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ברוך ברק שליפר נגד בנק הפועלים בע"מ :

ברוך ברק שליפר

נ ג ד

1. בנק הפועלים בע"מ

2. דינה שליפר

3. משה שליפר

בית משפט השלום בחיפה

כב' הרשם אפרים צ'יזיק

החלטה

הענין המונח בפני הינה בקשת הנתבע מס' 2 למתן רשות להתגונן.

כנגד החייב ושני הוריו אשר הלכו לעולמם, הוגשה תובענה לתשלום סך 57,129 ₪, על ידי התובע, בגין הלוואה אשר הוענקה לנתבעת 1 ז"ל, בערובת הנתבע 2 והנתבע 3 ז"ל.

ביום 8.9.2011 הוגשה בקשת הנתבע 2 למתן רשות להתגונן, ותמצית טענותיו מתמצה בטענות הבאות:

1. הנתבע 2 מודה כי ההלוואה ניתנה, וכי הוא והנתבע מס' 3 אכן ערבו להתחייבות הנתבעת מס' 1.

2. ההלוואה שולמה כסידרה עד לפטירת אימו, ולאחר פטירתה ניסה לדבר על ליבם של נציגי התובע, אולם ללא הועיל.

3. הנתבע 2 אינו בקיא באופן יצירת החוב, ולא ברור לו כיצד החוב הגיע למימדים אלו. הנתבע מס' 2 דרש לקבל מסמכים המעידים על אופן יצירת החוב.

4. כי מצבו הכלכלי אינו טוב.

על פי החלטת כב' הרשמת ש. פומרנץ, הועברה הבקשה לתגובת ב"כ התובע, אשר ביקש לדחות את הבקשה לאור ההודאה בחוב, ולאור הסתמיות שבטענות המועלות על ידי הנתבע מס' 2, וכן טען כי בקשת הנתבע מס' 2 לקבלת מסמכים, הינה לא יותר מאשר "מסע דיג".

דעתי הינה כדעת ב"כ התובע. הטענות המועלות על ידי הנתבע מס' 2 הינן סתמיות וכלליות, ויתר על כן, גם אם יוכח כל הנטען בבקשת רשות להתגונן, לא יהא בכך על מנת להקים הגנה ראויה, ולו בדוחק רב, בפני התובענה.

אכן, יכול ומצבו הכלכלי של הנתבע מס' 2 אינו שפיר, ואולם, עם כל האמפתיה אשר ניתן לגלות, אין כל תועלת בניהול הליך משפטי אשר אין לו תוחלת. לאחר ששקלתי את הנסיבות הספציפיות של תיק זה ולאחר שחזרתי ועיינתי בטענות הנתבע מס' 2, בבקשתו לרשות להגן, אני מחליט מתוקף סמכותי כאמור בתקנה 205 (ג) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד- 1984 לדחות את הבקשה למתן רשות להתגונן, על יסוד הבקשה והתגובה, מהטעמים המיוחדים כמפורט לעיל.

בנסיבות הספציפיות של תיק זה, אני סבור שיש בהחלטה זו אף לתרום לחיסכון בהוצאות מיותרות לצדדים ולבית המשפט, שכן שמיעת הבקשה תוך דחיית המועד לבירורה וניהול הליך אשר אין לו תוחלת, יטיל אף עלות ניכרת על הנתבע מס' 2, אשר ניתן כבר כעת להימנע, ולו מחלקה.

ב"כ התובע יגיש פסיקתא מתאימה לחתימה.

ניתנה היום, י"א טבת תשע"ב, 06 ינואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ברוך ברק שליפר
נתבע: בנק הפועלים בע"מ
שופט :
עורכי דין: