ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד חמזה חגיר :

מדינת ישראל

נ ג ד

1. חמזה חגיר

2. מהדי חגיר

בית משפט השלום בנצרת

בפני כב' השופטת רננה גלפז מוקדי

בשם המבקשת - רס"ב מוניר געבר

בשם החשוד - עו"ד חיידר זועבי

החלטה

הגם שמדובר בהארכת מעצר שנייה, אזי מאז מעצרם של החשודים בפועל החקירה עדיין בראשיתה ועל כן על מנת למנוע שיבוש, אינני מחייבת את ב"כ המשטרה להשיב.

החלטה

בפני בקשה למעצרם של החשודים ב- 7 ימים , החשודים נעצרו בתאריך 4.1.2012, בשעה 7:00 בגין עבירות של פריצה לבניין שאינו דירה וביצוע גניבה והחזקת נכס חשוד כגנוב. בתאריך 4.1.2012 הוארך מעצרם על ידי בית המשפט עד היום.

יאמר מיד בשלב זה, של בקשה שנייה להארכת מעצר, גם אם חלפו יומיים בלבד מאז החלה החקירה הגלויה ועד היום, אין די במסמכים המסומנים יח' ו - יט, המצויים בתיק החקירה על מנת להצדיק הארכת מעצר. בשים לב לדברים אלו אני סבורה שיש להפריד את עניינים של השניים.

באשר לחשוד 2, שבתי ועיינתי בחומר הראיות ואני סבורה כי זולת האמור אין ראיות ממשיות בשלב זה. מובן כי אין לשלול את האפשרות שהמשך החקירה יוליד ראיות נוספת אשר יכול ויצדיקו מעצרו המחודש של החשוד, אולם לעת הזו לטעמי יש להורות על שחרורו.

שונה הדבר ביחס לחשוד 1, חשוד זה נקשר לעבירות בהן הוא חשוד לאור הקטעים שסומנו בדוח הסודי באותיות "א" ו -"ב" ולטעמי בשלב זה החומר הקיים בידי המשטרה מקים יסוד ראייתי לכאורי לחשד סביר שהחשודים שבפני עברו העבירה המיוחסת להם.

כן שוכנעתי כי קיימת עילת מעצר הבאה בגדרו של סעיף 13(א)(1) לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים) התשנ"ו - 1996.

כפי שעולה מן החומר הראייתי, טרם תמה החקירה ויש לאפשר מיצויה בלא הפרעה.

בין פעולות החקירה הנדרשות, קיימות גם פעולות המותנות בהימצאותו של החשודים במעצר.

שחרורם של החשודים, בשלב זה ובנסיבות העניין בו עסקינן, יש בו כדי לחבל בחקירה, קיים חשש לשיבוש הליכי חקירה ומסוכנות החשוד ואינני סבורה כי ניתן להשיג את מטרת המעצר בדרך של קביעת חלופת מעצר וערובה ותנאי ערובה .

יחד אם זאת, אני סבורה שניתן לקצר את ימי המעצר המבוקשים וזאת בעיקר לצורך ביצוע פעולות חקירה 1,4,9 ועל כן אני מורה על הארכת מעצרו של החשוד 1 עד ליום 9.1.2012 שעה 10:00.

ניתנה והודעה היום י"א טבת תשע"ב, 06/01/2012 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: חמזה חגיר
שופט :
עורכי דין: