ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גד פרץ נגד דוד יצחקי :

1. גד פרץ

2. אליהו פרץ

3. ניסים פרץ

4. עליזה פרץ

נ ג ד

דוד יצחקי

בית משפט השלום בחדרה

כב' השופט נאסר ג'השאן

החלטה

1. המבקשים (הנתבעים 4-7 בכתב התביעה) עותרים להורות למשיב- הוא התובע, ליתן תצהיר גילוי מסמכים ובכלל זה להעביר לעיון המבקשים הסכמים, לפיהם מכרו חלק מן הנהנים (שהתובע משמש נאמן על זכויותיהם) זכויותיהם בחלקה מושא כתב התביעה לאחרים.

2. הואיל ולטענת המשיב, עו"ד במקצועו, חל חיסיון על מסמכים אלה, הוריתי על קיום דיון בבקשה.

3. במסגרת הדיון ולאחר שהתקבלו מספר הצהרות מפיו של המשיב - התובע, הודיע ב"כ המבקשים (בעמוד 18 שורה 17 ): "לאור תשובות חברי, נותר דבר אחד שאני מבקש והוא דוגמה להסכם אחד שמכר נהנה בחלקה". זאת, כאמור, לאור הצהרות המשיב, לרבות סימונו את שמות הנהנים שמכרו זכויותיהם על גבי הסכם הנאמנות במעמד הדיון.

4. לפיכך נותר להכריע בשאלה אחת, והיא- האם חלה על המשיב חובה למסור העתק מהסכם מכוחו מכרו הנהנים זכויותיהם לאחרים. לטענת המבקשים, בית המשפט כבר הכריע כי מוקנית להם הזכות לדעת מיהם הבעלים בחלקה. לטענתם, הסכם כאמור יכול לסייע להם למקרה והוא מתייחס לפלישות כלשהן.

5. דין הבקשה הנ"ל להידחות. כאמור, כל אשר קבעתי בהחלטתי הקודמת (בבקשות מס' 23 ו- 24) הוא: "כי למבקשים הזכות לדעת מי הם בעלי הזכויות בחלקה ועל כן על המשיב להבהיר, בתצהיר ערוך כדין, אם הוא מכר זכויות לאחרים כנאמן או אם ידוע לו אם הנהנים מכרו זכויותיהם לאחרים". אמנם קבעתי בהחלטתי הנ"ל כי למבקשים זכות לדעת מי הם הבעלים של החלקה (וזאת לאור העובדה כי מן הבחינה המשפטית הצרופה, השיתוף בחלקה טרם פורק סופית), אולם לא קבעתי כי מוקנית להם הזכות לעיין בהסכמים מכוחם נמכרו הזכויות.

6. עתה שבים המבקשים וטוענים כי מבקשים הם לעיין במסמכים הנ"ל. המשיב טוען כי על הסכמים אלה חל חיסיון עו"ד-לקוח, מאחר והסכם הנאמנות בין המשיב לבין הנהנים מקורו בשירותי עורך דין. מאידך, טוענים המבקשים כי יחסי נאמנות לבדם אינם מקימים חיסיון.

7. מבלי להידרש למחלוקת זו, נראה, כי מסמכים אלו אינם נוגעים למחלוקת כפי שגדרו אותה הצדדים בכתבי הטענות, וכי יש בבקשה לאפשר עיון בהם, מקום שמדובר בהסכם עם צדדים שלישיים - משום הכבדה. טענת ההגנה של המבקשים היא טענת רישיון, ואיני סבור כי להסכמים שהגיעו לידי המשיב מצד שלישי זיקה לעניין הנדון (ראו: רע"א 2534/02 יהודה שמשון נ' בנק הפועלים בע"מ ו-2 אח' פ"ד נו(5), 193) בכל מקרה, רשאים המבקשים לקבל מסמכים אלה מפי עדים שיוזמנו, ככל שברצונם לעשות כן.

8. אין צו להוצאות.

ניתנה היום, י' טבת תשע"ב, 05 ינואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גד פרץ
נתבע: דוד יצחקי
שופט :
עורכי דין: