ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עפר הגליל בע"מ נגד גיא אופיר :

1. עפר הגליל בע"מ

2. שחקים בנין ופיתוח בע"מ

3. עז/ עבדאללה אבו דריס

נ ג ד

גיא אופיר (אחר/נוסף)

בית משפט השלום בחיפה

כב' הרשם אפרים צ'יזיק

החלטה

ענין זה הועבר לטיפולי, עם פרישתה של כב' הרשמת פומרנץ.

ביום 6.4.2011 נערך דיון בבקשה למחיקת כותרת, ובמסגרתו נמחקה הכותרת "בסדר דין מקוצר", וניתנה לנתבע שהות בת 30 ימים למסירת כתב הגנה מטעמו.

כתב התביעה המתוקן הוגש ביום 8.5.2011.

ביום 12.7.2011 פנה הנתבע וביקש כי יומצא לו כתב התביעה המתוקן. אציין כי טעמי התביעה היו מוכרים כבר לנתבע, מכתב התביעה הראשוני, ואולם לאור עמידתו של הנתבע על קבלת כתב התביעה המתוקן, ניתנה ביום 18.7.2011 החלטת כב' הרשמת פומרנץ המורה לתובע להמציא את כתב התביעה המתוקן.

כתב התביעה המתוקן הומצא לב"כ הנתבע ביום 17.8.2011, ועד כה טרם הוגש כתב הגנה. כעת מבוקש על ידי התובעים מתן פסק דין בהיעדר הגנה.

מעיון בתיק, לא הגעתי לכלל מסקנה כי מוצדק בשלב זה ליתן פסק דין בהיעדר הגנה, וזאת ממספר טעמים:

1. ישנו ספק באשר ליכולתה של התובעת לנקוט בהליך זה, לאור הליכי פירוק אשר לכאורה ננקטו בעניינה.

אוסיף, כי ככל שאכן ניתן צו פירוק, או שמונה מפרק זמני, מן הראוי היה כי ענייניה של החברה שבפירוק, יידונו בנפרד מגורמים אחרים, על מנת שניתן יהיה לייחד מתוך הסכום הכולל, הכספים המגיעים לתובעת מס' 1, ומתן פסק דין לטובת מספר תובעים, יהא לא נכון בנסיבות הענין.

2. התובעים הגישו בקשה לפיצול סעדים, אשר טרם נדונה. ככל שיינתן פסק דין, הרי שנסתם הגולל על בקשה זאת. יש, לפיכך, במתן פסק דין, משום פגיעה בזכותם (הנטענת - בשלב זה) של התובעים עצמם.

3. לא ניתן לומר כי לנתבע אין ולא היו טענות הגנה הראויות להתברר, כעולה מהתצהיר אשר צורף לבקשת הרשות להתגונן, בטרם תוקנה הכותרת "בסדר דין מקוצר". אעיר, כי בנסיבות מסויימות, ניתן לראות בתצהיר ככתב ההגנה בתיק זה.

שילובם של השיקולים כאמור לעיל, מביא למסקנה כי בשלב זה, אין זה מוצדק להיעתר לבקשה למתן פסק דין בהיעדר הגנה.

התובע יגיש כתב הגנה בתוך 20 ימים מהיום.

ככל שלא יוגש כתב הגנה, רשאים התובעים להגיש בקשה למתן פסק דין בהיעדר הגנה, ואולם במסגרת הבקשה יש להבהיר את הטעון הבהרה בכל הנוגע למצבה ומעמדה המשפטי של התובעת 1.

ניתנה היום, י' טבת תשע"ב, 05 ינואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עפר הגליל בע"מ
נתבע: גיא אופיר
שופט :
עורכי דין: