ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד תמזי מרשל :

מדינת ישראל

נ ג ד

תמזי מרשל

בית משפט השלום באשדוד

בפני כב' השופט אלון רום

ב"כ המבקשת - עו"ד לי גולדנברג

הכרעת דין

על יסוד הודית הנאשם, אני מרשיעו בעבירה המיוחסת לו בכתב האישום.

גזר דין

1. הנאשם הורשע, על פי הודייתו, בעבירת כתב האישום, מכירת משקה משכר לקטין, עבירה עפ"י סעיף 193 (א) (1). המדובר בשני מקרים שאירעו ביום01/10/09, כאשר הנאשם מכר משקה מסוג בירה לקטינים.

2. הנאשם הודה, לקח אחריות על מעשיו, חסך זמן שיפוטי, כאשר מדובר בעבירה ראשונה בעניינו של הנאשם. במצב דברים זה, ניתן שלא למצות איתו את הדין.

3. חומרת העבירה של מכירת אלכוהול לקטין ידועה ומוכרת שכן היא גוררת אחריה תוצאות קשות והרות גורל עבור קטינים ועבור אחרים, שכן בשעה שקטין שאינו מורגל בשתית משקה אלכוהולי לוגם מהטיפה המרה ועלול להגיע למצבים בהם שיקול דעתו מתערער והדברים מגיעים לכדי כך שעבירות כנגד גוף או רכוש מתרחשות כתוצאה ישירה מצריכת אלכוהול ע"י קטינים.

4. לפיכך, בית המשפט מצווה להעביר מסר מרתיע שלפיו כל הפרה של הוראת החוק בעניין מכירת אלכוהול לקטינים תזכה לתגובה עונשית הולמת. המקרה שבפני אירע ביום 01/10/09, אין דיווחים על מקרים נוספים כאמור, ולאחר ששקלתי את מכלול הנתונים בתיק שבפני החלטתי להטיל על הנאשם עונש כדלקמן:

מאסר על תנאי - מאסר על תנאי לתקופה של 2 חודשים. הנאשם ישא בעונש זה אם בתקופה של שנתיים מהיום יעבור על עבירה נוספת לפיה הורשע.

קנס - קנס בסך 1,500 ש"ח או מאסר למשך 15 יום תחתיו; הקנס ישולם תוך 30 יום מהיום.

התחייבות - הנאשם יחתום על התחייבות על סך 2,500 ש"ח, אשר יהיה עליו לשלם באם בתוך שנתיים מהיום יעבור על עבירות נוספות לפיהן הורשע. לא ישלם את הסך האמור בהתחייבות, ייאסר ל- 10 ימים. היה והנאשם לא יחתום על התחייבות כאמור בתוך 48 שעות - ייאסר בגין כך למשך 2 יום.

מורה על השמדת המוצגים.

זכות ערעור בתוך 45 יום מהיום.

ניתנה והודעה היום י' טבת תשע"ב, 05/01/2012 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: תמזי מרשל
שופט :
עורכי דין: