ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד שרית מור :

מדינת ישראל

נ ג ד

1. שרית מור

2. יוסף גורילאשוילי

בית משפט השלום באשדוד

בפני כב' השופט אלון רום

ב"כ המאשימה - עו"ד לי גולדנברג

הכרעת דין

על יסוד הודית הנאשמים 1 ו-2, אני מרשיעם בעבירות המיוחסות להם בכתב האישום.

גזר דין

1. הנאשמים הורשעו על פי הודייתם, בעבירות של מכירת אלכוהול לקטין, אירועים מיום 16/02/11, המיוחס לנאשמת 1. ואירוע מיום 24/02/11, המיוחס לנאשם 2.

2. המדובר במכירת בירה לקטינה כמפורט בכתב האישום.

3. אין להכביר מילים על חומרת מכירת אלכוהול לקטינים. בית המשפט מצווה להעביר מסר תקיף לנאשמים שכן מכירת אלכוהול לקטינים מסכנת את הקטינים ואת הציבור ככללו. השפעת האלכוהול על הקטינים הינה בעלת פוטניצאל הרסני שכן, עלולה לגרום לתוצאות קשות לגוף ולרכוש זאת בשעה שקטינים שאינם מורגלים לצריכת אלכוהול מושפעים ודברים מגיעים למצבים של ביצוע עבירות ו/או מעשים פוגעניים.

4. לאחר ששקלתי את מכלול הנתונים בתיק שבפני, החלטתי לגזור על הנאשמים את העונשים הבאים:

לנאשמת 1:

קנס - קנס בסך 750 ש"ח או מאסר למשך 7 יום תחתיו; הקנס ישולם ב- 3 תשלומים חודשיים שווים ורצופים. התשלום הראשון ישולם בתוך 30 יום מהיום ויתר התשלומים מידי 30 יום לאחר מכן. פיגור בתשלום אחד מן השיעורים שנקבעו לעיל, יעמיד לפירעון מיידי את יתרת הקנס שטרם שולמה ויחייב את הנאשם בתשלום תוספת פיגורים כחוק.

התחייבות - הנאשמת תחתום על התחייבות על סך 2,000 ש"ח, אשר יהיה עליה לשלם באם בתוך שנתיים מהיום תעבור על עבירות נוספות לפיהן הורשעה. לא תשלם את הסך האמור בהתחייבות, תיאסר ל- 20 ימים. היה והנאשם לא יחתום על התחייבות כאמור בתוך 48 שעות - תיאסר בגין כך למשך 4 יום.

לנאשם 2:

מאסר על תנאי - מאסר על תנאי לתקופה של 3 חודשים. הנאשם ישא בעונש זה אם בתקופה של שלוש שנים מהיום יעבור על עבירה נוספת לפיה הורשע.

קנס - קנס בסך 2,000 ש"ח או מאסר למשך 30 יום תחתיו; הקנס ישולם ב- 3 תשלומים חודשיים שווים ורצופים. התשלום הראשון ישולם בתוך 30 יום מהיום ויתר התשלומים מידי 30 יום לאחר מכן. פיגור בתשלום אחד מן השיעורים שנקבעו לעיל, יעמיד לפירעון מיידי את יתרת הקנס שטרם שולמה ויחייב את הנאשם בתשלום תוספת פיגורים כחוק.

התחייבות - הנאשם יחתום על התחייבות על סך 4,000 ש"ח, אשר יהיה עליו לשלם באם בתוך שנתיים מהיום יעבור על עבירות נוספות לפיהן הורשע. לא ישלם את הסך האמור בהתחייבות, ייאסר ל- 40 ימים. היה והנאשם לא יחתום על התחייבות כאמור בתוך 48 שעות - ייאסר בגין כך למשך 4 יום.

מורה על השמדת המוצגים.

זכות ערעור בתוך 45 יום מהיום.

ניתנה והודעה היום י' טבת תשע"ב, 05/01/2012 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: שרית מור
שופט :
עורכי דין: