ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין טיגרן בגיאן נגד חברת דואר ישראל בע"מ :

טיגרן בגיאן

נ ג ד

חברת דואר ישראל בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בפתח-תקוה

כב' השופטת ליה לב און, סגנית הנשיאה

פסק דין

לפניי תביעה לפיצויי בגין פרסום מטעה של הנתבעת בדבר האפשרות למשלוח חבילות לארמניה בדרך הים כאשר שירות כאמור אינו זמין והאפשרות היחידה למשלוח חבילות לארמניה היא דרך האוויר, והדבר כרוך בתוספת תשלום. הנתבעת פירסמה כי נותנת היא שירותי משלוח כאמור בדרך הים והיבשה.

בפועל- התברר כי הפרסום היה מטעה, ואין יכולת למשלוח כאמור.

המדובר הוא במשלוח חפצים אישיים לפני נסיעה לחו"ל מתוך מטרה שהחפצים ישמשו את התובע בחו"ל. השתכנעתי כי התובע אכן היה בתקופה לחוצה של הכנות לקראת נסיעתו לחו"ל וכי ההתעסקות עם קבלת החבילות חזרה מהנתבעת והדאגה לשילוח חלופי, אכן היוותה מטרד והסבה לתובע עוגמת נפש שהן נזק ישיר כתוצאה מהפרסום השגוי וקבלת החבילות למשלוח על ידי הנתבעת וביטול המשלוח לאחר מכן.

מכתבי הטענות ומהעדויות שהובאו בפניי הגעתי לכלל מסקנה כי התובע לא פרט באופן מספק את הכמויות שנשלחו ובגינן הוא מבקש את הפיצויי. בדיון התברר שבעוד שהתובע מסר למשלוח דרך הנתבעת חבילות במשקל כול של כ- 80 ק"ג, הוא מבקש פיצויי בגין משלוח של חבילות במשקל כולל של למעלה מ 400 ק"ג באמצעות חברה אחרת. הנתבעת לא ידעה ולא צריכה היתה לדעת מהו היקף החבילות שהתובע מתכונן להעביר באמצעותה, ולפיכך אין לחייבה אלא בגין אותן חבילות שאר קיבלה למשלוח.

השתכנעתי כי אכן הפרסום של הנתבעת אודות אפשרויות המשלוח לארמניה היה פרסום מטעה, והוא אשר גרם לתובע את הטרדה ועוגמת הנפש, שבגינן יש לפצותו, וזאת מעבר להחזר התשלום ששילם בעבור המשלוח אשר הוחזר לו עוד בטרם הגשת התביעה.

אולם, הפיצויי בסכום המבוקש אינו אלא נסיון התעשרות על חשבון הנתבעת וזאת אין לאפשר.

לפיכך מוצאת אני כי הנתבעת תשלם לתובע פיצויי בסך 800 ₪ תוך 30 יום.

במידה והתשלום לא יבוצע במועד ישא הפרשי ריבית והצמדה כחוק מהיום ועד למועד התשלום בפועל.

ניתן היום, י' טבת תשע"ב, 05 ינואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: טיגרן בגיאן
נתבע: חברת דואר ישראל בע"מ
שופט :
עורכי דין: