ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרינה קצ'ין נגד משרד הפנים :

מרינה קצ'ין

נ ג ד

משרד הפנים

בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

כב' השופט רון שפירא

החלטה

העותרת הגישה עתירה, המופנית כנגד החלטת הגב' הדס דריקס, ראש דסק צפון ברשות האוכלוסין וההגירה, אשר דחתה בקשה ליתן לעותרת אשרה לשהיית קבע בישראל (החלטה מיום 29.11.11). יצוין כי החלטתה של הגב' דריקס היא בהתייחס לערר שהוגש על החלטת המשיב, אשר עליה הודע לעותרת במכתבו של מר משה חזות, מנהל רשות ההגירה והאוכלוסין בחדרה מיום 26.7.11.

בעתירה שהוגשה, טוענת העותרת כי היא עותרת כנגד החלטות שבהן "הוחלט שלא ליתן אזרחות לעותרת".

יצוין כי עד כמה שניתן ללמוד מההחלטות הנ"ל, מעולם לא נדונה בקשה למתן אזרחות לעותרת, ובכל מקרה, ככל שהעותרת מבקשת לעתור כנגד החלטה שלא ליתן לה אזרחות, הרי שסעד זה אינו מצוי בסמכותו העניינית של בית משפט לעניינים מנהליים.

ככל שמבקשת העותרת לעתור כנגד ההחלטה שלא לאשר לה מעמד של תושבות בישראל, הרי שלכאורה עליה להגיש עתירה לבית משפט לעניינים מנהליים בירושלים, וזאת בשים לב למקום בו ניתנה ההחלטה האחרונה בעניינה, החלטה מיום 29.11.11.

בשים לב להערות דלעיל, אני מורה לב"כ העותרת להבהיר בהודעה מהו הסעד המבוקש, וככל שהסעד המבוקש מצוי בתחום סמכותו העניינית של בית המשפט לעניינים מנהליים, מתבקשות ב"כ העותרת להבהיר מדוע סבורות הן כי בית משפט זה מוסמך לדון בעתירה, ככל שהדבר נוגע לסמכות מקומית. הבהרות ב"כ העותרת יוגשו לתיק בית המשפט עד ליום 22.1.12.

בכל הנוגע לבקשה למתן צו ביניים - לא מצאתי מקום ליתן צו ביניים, מאחר ולא הוצא צו הרחקה כנגד העותרת. ככל שיוצא צו הרחקה כנגד העותרת ויימסר לעותרת, לא תבוצע כל פעולה להרחקתה, אלא לאחר חלוף 15 ימים ממועד המצאת הצו לידיה, באופן שיאפשר לה לפנות לבית משפט מוסמך.

לא מצאתי כל מקום ליתן צו ביניים בכל עניין אחר הקשור לעתירה.

בכל הנוגע לבקשה לפטור מאגרה - אני מורה למשיב להגיש תגובה בכתב עד ליום 22.1.12.

אני קובע את התיק לתזכורת פנימית בפני ליום 23.1.12.

על ב"כ העותרת להמציא עותק מכתבי הטענות, ביחד עם החלטה, זו לידי פרקליטות אזרחית מחוז חיפה, עד לא יאוחר מיום 9.1.12.

המזכירות תשלח ההחלטה לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, י' טבת תשע"ב, 05 ינואר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מרינה קצ'ין
נתבע: משרד הפנים
שופט :
עורכי דין: